Lazio niespodziewanie straciło punkty, Udinese z przełamaniem w Rzymie

Ciro Immobile
Ciro Immobile fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Lazio Rzym w ramach potyczki Serie A przegrało z Udinese Calcio 1:3 (0:2). To pierwszy triumf przyjezdnych na terenie Biancocelestich od… 25 września 2014 roku. Tym samym Udinese Calcio przerwało serię sześciu kolejnych przegranych na tym obiekcie. Dla rzymian to zaś druga domowa porażka w tej kampanii.

Spotkanie na Stadio Olimpico rozpoczęło się niespodziewanie. W 18. minucie Roberto Pereyra przytomnie wycofał piłkę przed pole karne. Tam czekał Tolgay Arslan, który popisał się precyzyjnym uderzeniem przy słupku. Thomas Strakosha próbował interweniować, ale nie zdołał sięgnąć futbolówki.

Kilkanaście minut później podopieczni Luki Gottiego mogli prowadzić już dwoma trafieniami z rzymianami. Dobrą okazję miał Fernando Forestieri, ale zabrakło mu precyzji przy strzale głową.

Zawodnicy Udinese Calcio dopięli swego tuż przed przerwą. Drugiego gola zdobył Ignacio Pussetto, który skorzystał z podania od Rodrigo De Paula, wbiegł w pole karne Lazio i pewnym strzałem pokonał Strakoshę.

W 62. minucie rzymianie mogli zmniejszyć straty. Na uderzenie zdecydował się Ciro Immobile, ale Juan Musso zdołał odbić futbolówkę i gospodarze mieli po tej akcji jedynie rzut rożny.

W 71. minucie było już 3:0. W zamieszaniu w polu karnym Lazio Rzym piłka trafiła do Forestieriego, a ten nie dał szans Strakoshy na skuteczną interwencję. Gospodarze szybko odpowiedzieli, a bramkę z rzutu karnego zdobył Immobile.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie. W tym momencie gospodarze są na dziewiątej lokacie. Rywale dzięki niespodziewanej wiktorii awansowali na 12. miejsce w Serie A.