Lazio ma nowego pomocnika. W przeszłości grał w Arsenalu

Mattéo Guendouzi
Mattéo Guendouzi fot. Imago/PanoramiC

Lazio zbroi się przed grą w Lidze Mistrzów. W czwartek sfinalizowano transfer Matteo Guendouziego, który opuścił Marsylię. Francuz zdecydował się na przeprowadzkę do Serie A.

  • Matteo Guendouzi zamienił Marsylię na Lazio
  • Rzymianie zapłacili za niego 13 milionów euro podstawy plus 5 milionów euro w ramach bonusów
  • Francuski pomocnik wzmacnia nowy zespół przed walką w Lidze Mistrzów

Ciekawy ruch klubu ze stolicy Włoch

Matteo Guendouzi w ostatnim czasie był jednym z najważniejszych graczy w drużynie Marsylii. Od początku obecnego sezonu był jednak rezerwowym, co wiązało się z jego prawdopodobnym odejściem. Wcześniej łączono go z przeprowadzką do Premier League, gdzie już kiedyś grał w barwach Arsenalu. Ostatecznie Francuz będzie kontynuował swoją karierę w Serie A.

W czwartek udało się sfinalizować transfer, o którym mówiono od kilku dni. Guendouzi związał się umową z Lazio, wzmacniając zespół przed walką w Lidze Mistrzów. Marsylia na sprzedaży swojego zawodnika zarobiła 13 milionów euro podstawy. Ta kwota może wzrosnąć o 5 milionów euro po spełnieniu określonych wymagań.

Dla 24-latka decyzja o dołączeniu do Marsylii okazała się kluczowa. Po odejściu z Arsenalu radził sobie przeciętnie, zaś w Ligue 1 odżył. W sumie rozegrał dla Marsylii 103 spotkania, w których strzelił 10 goli.

Zobacz również: Napastnik jednak nie trafi na San Siro. Kogo ściągnie Milan?

Komentarze