LE: Hiszpanie rozstrzygnęli mecz w Rzymie

Pedro
Pedro Pressfocus

Lazio zdobyło pierwszy komplet punktów w tej edycji Ligi Europy. Rzymianie pokonali u siebie 2:0 Lokomotiw Moskwa. Zwycięstwo włoskiej drużyny to zasługa głównie hiszpańskich zawodników, którzy mieli udział przy każdym golu.

Lazio udokumentowało przewagę

W pierwszej połowie meczu Lazio – Lokomotiw, żadna ze stron nie miała wyraźnej przewagi w posiadaniu piłki. Mimo tego wyraźnie lepsi na Stadio Olimpico byli rzymianie. Potrafili oddać kilkanaście strzałów, a swoją wyższość udokumentowali golami.

Jaki pierwszy w czwartek na listę strzelców wpisał się Toma Basic, który wykorzystał precyzyjne podanie Pedro, a następnie pokonał bramkarza po uderzeniu piłki głową. Lazio prowadzenie podwyższyło w 38. minucie. Tym razem asystował Luis Alberto, a bramkę zdobył Patric.

Połowa do zapomnienia

Drugie 45 minut nie było już tak dobre, jak pierwsze. Lazio, co zrozumiałe, miało korzystny wynik z silnym przeciwnikiem i nie dążyło do strzelenia kolejnego gola. O kontaktowe trafienie szczególnie nie zabiegał również Lokomotiw. W poczynaniach obu zespołów wyraźnie brakowało jakości i precyzji. Końcowy wynik to 2:0 dla rzymian, którzy zdobyli pierwsze trzy punkty w tej edycji Ligi Europy.

Komentarze