Lazio lepsze od Cagliari

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Zwycięstwem gości zakończyło się sobotnie spotkanie na Sardynii, gdzie Cagliari podejmowało zespół Lazio. Rzymianie pokonali gospodarzy w stosunku dwa do jednego, a gole, na wagę trzech punktów, zdobywali dziś: Luis Alberto oraz Joaquin Correa.

Czytaj dalej…

Zawodnicy gości ruszyli do ataku już od pierwszego gwizdka sędziego. Przez długi czas bramka była jednak jak zaczarowana, gdyż żadnemu piłkarzowi Lazio nie udawało się skierować futbolówki do siatki. Sytuację odmienił dopiero Luis Alberto, który w 31. minucie wpisał się na listę strzelców dzięki doskonałemu uderzeniu po ziemi.

Po zmianie stron szybko zrobiło się zresztą zero do dwóch. Tym razem piłkarzem, który uszczęśliwił fanów Lazio, został Joaquin Correa. Zawodnik gości świetnie zachował się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i posłał futbolówkę tuż obok prawego słupka.

W doliczonym czasie gry gospodarze odpowiedzieli golem Leonardo Pavolettiego. Było to jednak za mało, aby zdobyć w tej rywalizacji chociaż jeden punkt i wszystkie oczka powędrowały do Rzymu.

Cagliari – Lazio 1:2 (0:1)

0:1 Alberto 31′
0:2 Correa 53′
1:2 Pavoletti 90+1′

Komentarze