Lazio jak walec w Serie A, rzymianie wyrównali osiągnięcie z 1959 roku

Piłkarze Lazio
Piłkarze Lazio fot. PressFocus

Lazio w przekonującym stylu pokonało Fiorentinę (4:0) w spotkaniu dziewiątej kolejki Serie A. Maszyna Maurizio Sarriego jest tym samym nie do zatrzymania. Stołeczny zespół zaliczył szóste zwycięstwo w tej kampanii w lidze włoskiej. Rzymianie zanotowali jednocześnie wyjątkowe osiągnięcie.

  • Lazio Rzym jest w tym sezonie na razie nie do zatrzymania
  • W poniedziałek wieczorem piłkarze Orłów przedłużyli passę bez porażki
  • Licząc wszystkie rozgrywki rzymianie są niepokonani od 18 września

Maszyna Sarriego nie do zatrzymania

Lazio po rozegraniu dziewięciu kolejek ligowych plasuje się na trzecim miejscu, legitymując się dorobkiem 20 punktów na koncie. Rzymianie do lidera rozgrywek SSC Napoli tracą trzy oczka.

Opta informuje, że Lazio zostało pierwszą ekipą w Serie A od 63 lat, która wygrała trzy kolejne spotkania ligowe różnicą czterech bramek. Wcześniej podobną serią mogli pochwalić się zawodnicy Fiorentiny w 1959 roku. Rzymianie oprócz wiktorii nad Fioletowymi (4:0) mają też na swoim koncie wysokie zwycięstwa ze Spezią Calcio (4:0) oraz US Cremonese (4:0).

Zobacz także:

W czwartek wieczorem Lazio rozegra kolejne spotkanie. Tym razem rzymianie zmierzą się w roli gospodarza ze Sturmem Graz w spotkaniu Ligi Europy. Kilka dni później już w Serie A stołeczny zespół zmierzy się natomiast z Udinese Calcio, legitymującym się takim samym dorobkiem punktowym co rzymianie.

Czytaj więcej: Allegri na razie może spać spokojnie, Juventus nie planuje radykalnych kroków

Komentarze

Comments 2 comments