Inzaghi: Celem zapewnienie prawa gry w Lidze Mistrzów

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

SS Lazio we wtorkowy wieczór w meczu 31. kolejki włoskiej ekstraklasy niespodziewanie przegrało z US Lecce 1:2. Tymczasem po zakończeniu spotkania szkoleniowiec stołecznej drużyny dał do zrozumienia, że Lazio nie myśli już o mistrzostwie, skupiając się na zapewnieniu sobie miejsca premiowanego grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Czytaj dalej…

Stołeczny team poniósł swoją drugą porażkę z rzędu. O ile przegrana z AC Milanem mogła być w pewnym sensie wkalkulowana, bo nie grali w tym starciu Ciro Immobile oraz Felipe Caicedo, to nieco inaczej wyglądała sytuacja w kontekście boju z zespołem Giallorossich.

– Przegraliśmy trzy mecze w ciągu 15 dni, po wielu miesiącach bez porażki, więc to nie przypadek – mówił Simone Inzaghi w rozmowie przed kamerą Sky Sport Italia.

– Mogę jedynie podziękować zespołowi za wszystko, co zrobił. To naturalne, że jesteśmy rozczarowani, biorąc pod uwagę, jak dobrze sobie radziliśmy przed przerwą, ponieważ niektórzy z nieobecnych naprawdę zrobiliby dzisiaj dużą różnicę – kontynuował Włoch.

– W każdym razie nasze marzenie musi być kontynuowane, czyli matematyczne zapewnienie sobie prawa gry w Lidze Mistrzów. Mamy nadzieję, że uda się to osiągnąć jak najszybciej. To nasz jedyny cel – zakomunikował Inzaghi.

Komentarze