Martinez: VAR wszystko zrujnował

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez PressFocus

Inter Mediolan w sobotę stracił punkty z Monzą (2:2) po trafieniu samobójczym w samej końcówce. Wynik mógł być inny, ale arbiter nie uznał bramki Francesco Acerbiego. Po spotkaniu Lautaro Martinez pomstował na system VAR, który nie mógł interweniować po błędnej decyzji sędziego.

• Inter Mediolan zaledwie zremisował z Monzą (2:2) w 17. kolejce Serie A
  • Wynik mógł być inny, ale arbiter błędnie nie uznał trafienia Acerbiego
  • Po ostatnim gwizdku strzelec jednej z bramek dla Nerazzurrich, Lautaro Martinez, pomstował na system VAR

“Nie byłem fanem VAR-u i nadal nie jestem”

Inter Mediolan szybko stracił poczucie spełnienia po pokonaniu Napoli. W minioną sobotę Nerazzurri zaledwie zremisowali z walczącą o utrzymanie Monzą (2:2). Ostatnie trafienie miało miejsce już w doliczonym czasie gry, gdy gola samobójczego zanotował Denzel Dumfries. Wynik mógłby być jednak zupełnie inny. Wcześniej Francesco Acerbi zdobył bramkę po uderzeniu głową. Arbiter szybko gwizdnął, przekonany, że Roberto Gagliardini popełnił faul. Powtórki pokazały jednak, że to dwaj gracze gości wpadli na siebie. Jednakże, jako że sędzia przerwał grę, VAR nie mógł uznać gola. Po ostatnim gwizdku na system wideoweryfikacji pomstował Lautaro Martinez.

To zrobiło wielką różnicę, bo ten incydent całkowicie zmienił mecz. Jak powiedział do nas trener w przerwie, po czterech czy pięciu latach VAR-u, dalej nie wiedzą, jak go dobrze wykorzystać, więc coś jest nie tak. Osobiście nie jestem fanem VAR-u teraz i nie byłem nim, gdy tylko się pojawił. To nowość w futbolu i zaadaptowaliśmy się do niej. System musi być wykorzystywany prawidłowo, inaczej wszystko psuje. Nie chodzi tylko o to, że skrzywdził nas dziś, tylko to nie jest dobre dla piłki nożnej w ogóle – powiedział autor jednej z bramek.

Inter nie ma czasu na rozpamiętywanie utraty punktów. Już we wtorek zmierzy się w Pucharze Włoch z Parmą.