Lammers i Brekalo przymierzani do Atalanty

Serie A
Serie A

Sky Sport podaje, że Atalanta zamierza sprowadzić do siebie Lammersa oraz Brekalo. Według włoskiej gazety PSV dogadało się już z klubem z Bergamo w sprawie swojego ofensywnego zawodnika.

Czytaj dalej…

Według włoskiego dziennika Sky Sport, Atalanta zamierza sprowadzić do siebie Lammersa z PSV oraz Brekalo z Wolfsburga. Transfer tego pierwszego znajduje się według niektórych źródeł na ostatniej prostej. Rewelacja poprzedniego sezonu – klub z Bergamo, dogadała się już z holenderskim klubem. Za Lammersa Włosi mieliby zapłacić 9 milionów euro i do tej kwoty dodane będą różne bonusy.

Według niektórych źródeł piłkarz powinien wkrótce rozpocząć testy medyczne. Napastnik PSV w poprzednim sezonie zmagał się z poważną kontuzją, przez co większość spotkań przesiedział na ławce. Zdołał on jednak zagrać w siedmiu meczach Eredivisie, w których to zdobył dwie bramki. Rok wcześniej, gdy był wypożyczony do Heerenveen zagrał w 35 spotkaniach, w których zdobył 19 bramek i to głównie z tego powodu Atalanta zainteresowała się napastnikiem. Sam Lammers od początku swojej kariery związany był z PSV.

Najlepszą obroną jest atak

Holenderski napastnik nie jest jedynym ofensywnym transferem, które w najbliższym czasie planuje dokonać Atalanta. Zespół z Włoch znany jest ze swojej bramkostrzelności, w poprzednim sezonie Serie A zdobyli oni aż 98 bramek. Drużyna z Bergamo planuje sprowadzić do siebie również młodego Chorwata – Josipa Brekalo. Atalanta chciałaby wypożyczyć napastnika Wolfsburga i kupić go dopiero za rok, ale Wilki chciałyby aby już w tym roku doszło do transferu. Chorwatem interesowało się też Napoli, a teraz do gry o jego zakontraktowanie włącza się Atalanta. Brekalo w poprzednim sezonie rozegrał 40 spotkań, a na listę strzelców wpisał się siedmiokrotnie.

Komentarze