Roma obserwuje napastnika Arsenalu

Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette PressFocus

Lista celów transferowych Romy na najbliższe okienko wydłuża się. Według ostatnich doniesień zainteresowanie rzymskiego klubu wzbudził Alexandre Lacazette, któremu w czerwcu wygasa kontrakt z Arsenalem.

  • Na celowniku Romy znalazł się Alexandre Lacazette z Arsenalu
  • Umowa 30-letniego Francuza w Londynie obowiązuje do końca obecnego sezonu
  • Giallorossi wciąż interesują się także Granitem Xhaką

Lacazette może przenieść się do Włoch

Po odejściu Pierre-Emericka Aubameyanga z Arsenalu, bezdyskusyjnym pierwszym wyborem do wyjściowego składu stał się Alexandre Lacazette. Mimo że drużyna z Londynu nie ma wiele alternatyw na pozycji środkowego napastnika, Francuz nie może być pewny tego, że jego wygasający w czerwcu kontrakt zostanie przedłużony. Przez długi czas najbardziej prawdopodobną opcją transferową był powrót zawodnika do Lyonu. Teraz jednak do akcji wkroczyła Roma.

Z napastnikiem skontaktował się już Jose Mourinho, który osobiście chciał zachęcić Francuza do przeprowadzki do Rzymu. Trener Giallorossich opowiedział Lacazette’owi o budowanym przez siebie projekcie oraz o ewentualnej roli, którą 30-latek miałby odgrywać w jego zespole.

Nie ustają również spekulacje dotyczące nowego środkowego pomocnika, który mógłby zostać reżyserem gry Romy. W tym kontekście mówi się o przyjściu Granita Xhaki. Dużo zależeć będzie jednak od budżetu, jaki Tiago Pinto otrzyma na letnie wzmocnienia.

Lacazette występuje w Arsenalu od 2017 roku. W obecnym sezonie zagrał łącznie w 28 meczach, w których strzelił 6 goli i zanotował 8 asyst. Portal Transfermarkt wycenia go na 20 milionów euro.

Czytaj także: Roma chce prawego obrońcę Barcelony

Komentarze

Comments 2 comments