Kwestie paszportowe opóźnią transfer Suareza do Juve?

Luis Suarez
Luis Suarez fot. Cosmin Iftode / Sport Pictures

Juventus według włoskich mediów jest bliski pozyskania Luisa Suareza z FC Barcelony. Włoscy dziennikarze podają jednak, że na przeszkodzie do szybkiego sfinalizowania transakcji dotyczącej przeprowadzki zawodnika do mistrzów Serie A, może stanąć to, że doświadczony napastnik na Półwyspie Apenińskim może być postrzegany za zawodnika spoza Unii Europejskiej,

Czytaj dalej…

Juventus ma zaproponować według informacji włoskich środków masowego przekazu zarobki na poziomie 10 milionów euro rocznie reprezentantowi Urugwaju plus premie. Podobno wraz z bonusami Luis Suarez może inkasować nawet 14 milionów euro rocznie.

Kwestie proceduralne przeszkodą w szybkiej finalizacji transferu?

O ile w Hiszpanii fakt, że żoną Suareza jest Włoszka Sofia Balbi wystarczył do tego, aby traktować zawodnika jak przedstawiciela Unii Europejskiej, to w kontekście Italii sytuacja wydaje się nieco skomplikowana. Suarez w przypadku transferu do Juve, najpierw będzie musiał przejść specjalny test, który pozwoli uznać jego obywatelstwo, sugeruje La Gazzetta dello Sport.

Pewne jest, że Juventus nie chce, aby Suarez zajął w klubie jedno z trzech miejsc zarezerwowanych dla graczy spoza Unii Europejskiej. Tym samym bardzo możliwe jest, że transfer z udziałem Urugwajczyka do Juve zostanie opóźniony w czasie.

Suarez trafił do Barcy z Liverpoolu w 2014 roku. Od tamtej pory zawodnik rozegrał w szeregach Dumy Katalonii łącznie 283 mecze, w których strzelił 197 goli.

Komentarze