Kuriozalna sytuacja w Serie B. Grali w 12!

post-default-image

Do niespotykanej sytuacji doszło w ostatni weekend w jednym ze spotkań włoskiej Serie B. Jak informuje Football Italia, w zespole Cosenzy w niedzielnym meczu 9. kolejki włoskiej drugiej ligi z Salernitaną przez kilka minut na boisku przebywało 12 zawodników!

Niedzielne spotkanie zakończyło się skromną wygraną 1:0 Salernitany, w której barwach na co dzień występuje dwóch polskich zawodników – Patryk Dziczek i Tomasz Kupisz. Wygrana ta pozwoliła zespołowi awansować na pierwsze miejsce w tabeli Serie B.

Jedyna bramka meczu padła w 50. minucie po strzale Gennaro Tutino. Po stracie bramki, szkoleniowiec Cosenzy Roberto Occhiuzzi zdecydował się na dokonanie trzech zmian. Na murawie pojawili się Adrian Petre, Ishan Sacko i Abou Ba, którzy mieli zastąpić Lukę Brittante, Mirko Brucciniego i Mirko Carrettę.

Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że konieczności opuszczenia murawy nie zauważył Bruccini. Zawodnik Cosenzy nie wiedział, że został zmieniony przez trenera i pozostał na murawie. W całej sytuacji nie zorientował się również arbiter i gospodarze przez kilka minut grali w 12 na 11.

Bruccini murawę opuścił dopiero po kilku minutach, po reakcji ławki rezerwowych Salernitany, która o sytuacji poinformowała arbitrów. Wówczas sędzia karał Abou Ba żółtą kartką za to, że nie poczekał na opuszczenie boiska przez Brucciniego. Trzy minuty później Ba został upomniany drugą kartką i w efekcie musiał opuścić boisko. Cosenza tym samym musiała kończyć mecz w dziesiątkę.