Kulusevski oficjalnie rozstał się z Juve

Dejan Kulusevski
Dejan Kulusevski fot. PressFocus

Juventus FC oficjalnie potwierdził, że Dejan Kulusevski dołączył do Tottenhamu Hotspur. Szwedzki zawodnik trafił do ekipy z Londynu na wypożyczenie z warunkowym zobowiązaniem do transferu definitywnego.

  • Potwierdziły się medialne informacje na temat zmiany klubu przez Dejana Kulusevskiego
  • Szwed trafił do Tottenhamu na wypożyczenie z opcją obowiązkowego transferu definitywnego
  • Na sprzedaży transakcji z udziałem reprezentanta Szwecji klub z Turynu może zarobić krocie

Kulusevski zamienił Juventus na Tottenham

Juventus FC w końcówce okienka transferowego jest bardzo aktywny. Aczkolwiek tym razem dzięki Starej Damie wzmocniony został przedstawiciel Premier League. Zwolennikiem transferu z udziałem Dejana Kulusevskiego był Antonio Conte.

21-latek będzie ważnym wzmocnieniem Tottenhamu. Wszystko wskazuje na to, że Kulusevski o miejsce w składzie będzie rywalizował z takimi piłkarzami jak: Harry Kane, Lucas Moura, czy Son Heung-min.

Juventus poinformował, że reprezentant Szwecji dołączył do Tottenhamu na wypożyczenie na 18 miesięcy z opcją obowiązkowego transferu definitywnego po spełnieniu konkretnych warunków. Bianconeri zarobią na transakcji w tym sezonie trzy miliony euro, a w kolejnym siedem milionów euro.

Koszt transferu definitywnego to z kolei 35 milionów euro. Jest on jednak uzależniony od tego, czy The Spurs wywalczą awans do Ligi Mistrzów. Ważne jest też, aby Kulusevski wystąpił w połowie możliwych do rozegrania spotkań.

Szwedzki zawodnik w tym sezonie wystąpił w 27 meczach. Strzelił w nich dwa gole. Ponadto zaliczył trzy asysty.

Czytaj więcej: Juventus potwierdza transfer Dusana Vlahovicia

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Na temat “Kulusevski oficjalnie rozstał się z Juve