Ktoś z dwójki Berardi-Orsolini następcą Chiesy?

Serie A
Serie A

Niewykluczone, że tego lata szeregi ACF Fiorentiny pożegna Federico Chiesa. Według doniesień włoskich mediów klub z Florencji stara się przygotować na taką ewentualność. Tym samym w kręgu zainteresowania władz Violi znajdują się dwaj czołowi piłkarze Serie A.

Czytaj dalej…

Wierząc informacjom La Repubbliki szeregi teamu z Toskanii może wzmocnić ktoś z dwójki Domenico Berardi-Riccardo Orsolini. Jeden z wymienionych zawodników miałby w Fiorentinie wypełnić lukę po reprezentancie Włoch w osobie Chiesy, o którego zabiegają giganci włoskiego calcio, z Juventusem FC na czele.

Następca reprezentanta Włoch w Violi z wyceną na 20 mln euro?

Podobno najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia syna Enrico Chiesy, jest Włoch Berardi. Napastnik US Sassuolo w trakcie ostatniej kampanii wystąpił łącznie w 31 meczach, w których zdobył 14 bramek, notując również 10 asyst. Zawodnik Neroverdich nie jest jednak jedynym łączonym z przeprowadzką do teamu z siedzibą na Stadio Artemio Franchi.

Innym kandydatem do tego, aby zasilić szeregi Violi, jest skrzydłowy Bologny FC w postaci Orosoliniego. W trakcie sezonu 2019/2020 zawodnik strzelił osiem goli, notując też osiem asyst. Fakt, że piłkarz byłby tańszym wariantem dla Fiorentiny niż Berardi może świadczyć o tym, że to właśnie 23-latek może być bardziej realną opcją w kontekście wzmocnienia szeregów Violi.

Spekuluje się, że sternicy Rossoblu mogą oczekiwać za Orsoliniego mniej więcej 20 milionów euro. Dodajmy, że zawodnik ma kontrakt z Bologną ważny do końca czerwca 2022 roku.

Komentarze