Kto w Polsce pokaże mecze Serie A? Rozstrzygnął się przetarg na prawa telewizyjne

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. Grzegorz Wajda

Nowy sezon Serie A wystartuje już w sierpniu. Tymczasem wiadomo, na jakich antenach będzie można śledzić te rozgrywki w kolejnej kampanii. Eleven Sports poinformowało, że wykupiło licencję na pokazywanie tych rozgrywek przez najbliższe trzy sezony.

  • Eleven Sport będzie pokazywało mecze Serie A w sezonach 2021/2022, 2022/2023 i 2023/2024
  • Start nowego sezonu ligi włoskiej zaplanowany jest na 22 sierpnia
  • Polscy kibice wciąż będż mogli śledzić na żywo spotkania z udziałem Wojciecha Szczęsnego, czy Piotra Zielińskiego

Serie A na dłużej w Eleven Sports

Eleven Sports odkąd pojawił się na polskim rynku, to przejął prawa do pokazywania Serie A. We wtorek 29 czerwca 2021 roku pojawił się natomiast oficjalny komunikat, że liga włoska nadal będzie pokazywana na antenach stacji, należącej do grupy The Channels Co Ltd z siedzibą w Londynie.

Rozgrywki włoskiej ekstraklasy emitowane są na antenach Eleven Sports od 2015 roku. Komentatorami meczów z udziałem drużyn z Serie A są między innymi: Mateusz Święcicki, Filip Kapica, Piotr Dumanowski, czy Dominik Guziak.

W kolejnej kampanii nadal mecze z udziałem takich ekip jak: Inter Mediolan, Milan, Atalanta, czy Juventus będzie można śledzić w polskiej telewizji. Jednocześnie liga włoska to także możliwość śledzenia regularnie reprezentantów Polsk. Oprócz Wojciecha Szczęsnego i Piotra Zielińskiego na Półwyspie Apenińskim grają: Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Paweł Dawidowicz, czy bramkarze Bartłomiej Drągowski i Łukasz Skorupski.

Obrońcą mistrzowskiego tytułu w najbliższym sezonie będzie Inter Mediolan. Nerazzurri do nowej kampanii podejdą z nowym trenerem, którym został Simone Inzaghi. Tymczasem powrót do Juventusu zaliczył Massimiliano Allegri, a stery nad Romą przejął Jose Mourinho. W związku z tym emocji w trakcie kampanii 2021/2022 na pewno nie zabraknie we Włoszech.

Czytaj więcej: Do tanga trzeba dwojga, ważą się losy Ribery’ego

Komentarze