Kownacki: Chcę odejść z Sampdorii!

Dawid Kownacki
Dawid Kownacki fot. Grzegorz Wajda

Dawid Kownacki w mocnych słowach wypowiedział się  na temat UC Sampdorii w rozmowie z Super Expressem. Młodzieżowy reprezentant Polski dał jasno do zrozumienia, że nie chce nadal być piłkarzem klubu z Ligurii, którego barwy reprezentują także Bartosz Bereszyński i Karol Linetty.

Czytaj dalej…

– Mam już dość! Mam już dość takiego zachowania Sampdorii! Jestem coraz bardziej zdenerwowany, bo czas leci, a ja wciąż nie wiem, jaka będzie moja przyszłość – mówił Kownacki w rozmowie z Piotrem Koźmińskim na łamach Super Expressu.

– Nie chcę tu zostawać, chcę odejść! I nie będę chciał tu wrócić, chcę zamknąć ten rozdział raz na zawsze – uzupełnił 21-latek.

– Po pierwszym sezonie byłem optymistą. Serie A była dla mnie czymś nowym, więc wiedziałem, że potrzeba trochę czasu na aklimatyzację. A mimo to miałem bardzo fajny sezon. Pięć goli w Serie A, do tego trzy trafienia w Pucharze Włoch. To było bardzo obiecujące – dodał były piłkarz Lecha Poznań.

– Potem pojechałem na mistrzostwa świata, zagrałem na nich, byłem optymistą. Ale wróciłem do klubu i sytuacja zaczęła się pogarszać. Nie rozumiem dlaczego, nikt mi niczego nie tłumaczył. Ile ja w tym sezonie dostałem minut? Nieco ponad 150! Co to jest? To nic! – rzekł Kownacki.

Przypomnijmy, że Kownacki trafił do Sampy w lipcu 2017 roku za cztery miliony euro. Zawodnik ma kontrakt ważny z klubem z Serie A do końca czerwca 2022 roku.

Komentarze