Koulibaly zanotuje błyskawiczny powrót do Serie A? Szansa na hitowy transfer

Kalidou Koulibaly
Kalidou Koulibaly fot. PressFocus

Przygoda z Chelsea nie układa się po myśli Kalidou Koulibaly’ego. Po niespełna roku spędzonym w Londynie jest więc łączony z powrotem do Serie A. Zwolennikiem transferu Senegalczyka do Juventusu jest Massimiliano Allegri.

  • W 2022 roku Kalidou Koulibaly zamienił Napoli na Chelsea
  • Senegalczyk nie jest w stanie wywalczyć stałego miejsca w składzie
  • Massimiliano Allegri chce ściągnąć doświadczonego defensora do Juventusu

Koulibaly wróci do Włoch?

Po wielu sezonach spędzonych w Napoli Kalidou Koulibaly w 2022 roku opuścił Serie A i przeniósł się do Chelsea. W Londynie miał stanowić o sile defensywy i stać się naturalnym następcą Thiago Silvy. Jego debiutancki sezon w Premier League nie przebiega natomiast pomyślnie. Senegalczyk nie ustrzega się błędów i nie jest w stanie wywalczyć sobie stałego miejsca w pierwszej jedenastce.

Klub jest zawiedziony postawą Koulibaly’ego. Biorąc pod uwagę jego wielkie zarobki oraz niemałą kwotę transferu, jego ściągnięcie można w tej chwili uznać za niewypał. Nie dziwią więc informacje łączące 31-latka z powrotem do Włoch.

“La Gazzetta dello Sport” donosi, że pojawiła się szansa na hitową transakcję. Zainteresowanie ściągnięciem Koulibaly’ego wykazuje bowiem Juventus, a w szczególności Massimiliano Allegri, który nawiązał już z nim kontakt.

Ograniczona finansowo Stara Dama liczy, że latem sprowadzi Koulibaly’ego w ramach wypożyczenia z opcją późniejszego wykupu. Ta zostałaby aktywowana, jeśli Senegalczyk wróci do wysokiej dyspozycji, którą prezentował przed przeprowadzką na Wyspy Brytyjskie.

Zobacz również: Zawieszenie Lukaku anulowane. Wymowna reakcja Belga

Komentarze