Koulibaly żąda gwarancji finansowej od Barcelony

Kalidou Koulibaly
Kalidou Koulibaly PressFocus

Według doniesień z Katalonii, agent Kalidou Koulibaly’ego, Fali Ramadani poprosił Barcelonę o gwarancje finansową przed jakimkolwiek potencjalnym ruchem jego klienta na południe Hiszpanii. Mimo ambitnych planów na letnie okienko transferowe, Duma Katalonii nadal ma spore trudności finansowe.

  • Koulibaly nie jest przekonany do transferu do Barcelony
  • Obrońca oczekuje gwarancji finansowej w przypadku ewentualnego transferu
  • Katalończycy wciąż borykają się ze sporymi problemami finansowymi

Koulibaly może odejść z Napoli, ale nie do Barcelony

Kalidou Koulibaly jest kolejnym piłkarzem, który nie jest zbyt optymistycznie nastawiony przed transferem do Barcelony z obaw o problemy finansowe i możliwe trudności z wypłacaniem wynagrodzenia.

Według raportów dług Barcelony sięgnął miliarda euro. Chociaż obecnie sytuacja Dumy Katalonii poprawia się, to jednak blaugrana wciąż boryka się ze sporymi problemami. Umowa sponsorska ze Spotify oraz zmniejszenie listy płac nieco dobrze wpłynęło na rachunki Katalończyków, jednak wydaje się, że z klubem tego lata będzie musiał pożegnać się jeden z zawodników o głośnym nazwisku.

Koulibaly trafił do Napoli w 2014 roku, gdy został kupiony z belgijskiego Genku. Od tego czasu stał się jednym z najlepszym defensorów na świecie. Obrońca jest regularnie łączony z transferem do większego klubu, ale wciąż nie zdecydował się na opuszczenie Kampanii.

Kontrakt Senegalczyk z Napoli wygasa latem przyszłego roku, dlatego tym razem jego odejście może stać się faktem. Dla Azzurrich, którzy podczas letniego mercato będą chcieli nieco przemeblować skład, to doskonała okazja, aby jeszcze zarobić na swoim graczu. Koulibaly jest wyceniany obecnie na około 35 milionów euro. Jego transfer do Barcelony wydaje się jednak w obecnej sytuacji mało realny. Bardziej prawdopodobne są przenosiny do któregoś z klubów Serie A lub Premier League.

Zobacz również: Wybitny snajper może wzmocnić latem Fiorentinę

Komentarze