Koulibaly: Scudetto wciąż jest priorytetem Napoli

Kalidou Koulibaly
Kalidou Koulibaly fot. Grzegorz Wajda

Kalidou Koulibaly w rozmowie z dziennikarzami w trakcie zgrupowania reprezentacji Senegalu przekonywał, że celem jego drużyny klubowej jest cały czas walka o scudetto. Odnotujmy, że SSC Napoli aktualnie ma sześć punktów starty do lidera włoskiej ekstraklasy, który jest Juventus FC.

Czytaj dalej…

– Naszym celem cały czas jest pokonanie najlepszych ekip we Włoszech, co pozwoli nam myśleć o wywalczeniu mistrzostwa Serie A – mówił Senegalczyk cytowany przez Football Italia.

– Ten sezon we włoskiej ekstraklasie jest trudniejszy, bo większość drużyny w lidze się wzmocniła, tym samym Serie A stała się bardziej wyrównana – zaznaczył Koullibaly.

– Ne zacząłem co prawda najlepiej nowej kampanii. W każdym razie wiem, że Juve to zespół do pokonania. Musimy tylko jeszcze ciężej pracować, ulepszając naszą grę, co pozwoli się nam do nich zbliżyć  – przekonywał defensor Azzurrich.

– Innym naszym celem jest też jak najszybsze zakwalifikowanie się do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Rozgrywki zaczęliśmy świetnie, pokonując Liverpool FC. Żałujemy bardzo, że nie udało nam się wygrać z KRC Genk, ale taka jest piłka nożna – zaznaczył zawodnik.

– Musimy myśleć pozytywnie i mieć świadomość tego, że potrafimy sobie radzić z różnymi kłopotami. Chcę pomagać drużynie w osiąganiu celów i wygrywaniu trofeów, taki jest mój cel – skwitował Koulibaly.

Komentarze