Koulibaly rozmawia z Chelsea

Kalidou Koulibaly
Kalidou Koulibaly PressFocus

Khalidou Koulibaly latem może dołączyć do Chelsea. Media informują o spotkaniu agenta zawodnika Napoli z przedstawicielami The Blues.

  • Koulibaly na pewno nie trafi do Juventusu
  • Senegalczyk negocjuje warunki transferu do Chelsea
  • Obrońca może też zostać w Napoli i odejść za rok za darmo

Niejasna przyszłość Koulibaly’ego

Koulibaly ma przed sobą już tylko rok kontraktu z Napoli. Reprezentant Senegalu otrzymał propozycję nowej umowy, na mocy której, jak twierdzą media, mógłby liczyć na zarobki rzędu sześciu milionów euro za sezon gry. Zawodnik nie odpowiedział jeszcze na tą ofertę rozważając odejście z klubu.

Według SportItalia, jeśli reprezentant Senegalu opuści Neapol, to absolutnie nie trafi do Juventusu, zarówno ze względu na Koulibaly’ego, który nie chce zdradzić swoich fanów dołączając do największego rywala, jak i ze względu na to, że klub nigdy go nie sprzeda bianconerim. Gdy Gonzalo Higuain przechodził do Starej Damy, to tylko dlatego, że turyńczycy aktywowali klauzulę odejścia zawartą w jego kontrakcie.

Jedyną inną opcją jest zatem wyjazd za granicę, a Sky Sport Italia twierdzi, że agent Senegalczyka, Fali Ramadani, spotkał się w weekend z przedstawicielami Chelsea. Doniesienia te potwierdza również Fabrizio Romano.

Spekulacje są całkiem realne, bowiem londyńczycy bardzo zabiegali o transfer Matthijsa de Ligta. Holender ostatecznie zdecydował się jednak na przenosiny do Bayernu Monachium, zatem The Blues musieli poszukać alternatyw.

Istnieje też możliwość, że Napoli oraz Koulibaly nie podejmą tego lata żadnych działań, a Senegalczyk opuści Neapol za rok na zasadzie wolnego transferu.

Zobacz również: Dybala gotowy na ustępstwa w kwestiach finansowych

Komentarze