Koulibaly pójdzie drogą Higuaina? Napoli obawia się o przyszłość obrońcy

Kalidou Koulibaly
Kalidou Koulibaly PressFocus

Przedstawiciele Napoli obawiają się powtórki sytuacji z Gonzalo Higuainem i odejścia Kalidou Koulibaly’ego do Juventusu. Stara Dama dokładnie monitoruje sytuację kontraktową reprezentanta Senegalu. 

  • Kontrakt Kalidou Koulibaly’ego z Napoli obowiązuje do czerwca 2023 roku
  • Nic nie wskazuje na to, aby obie strony miały dojść do porozumienia w sprawie jego przedłużenia
  • Latem sytuację kontraktową Senegalczyka być będą będą chcieli wykorzystać przedstawiciele Juventusu

Przyszłość Koulibaly’ego pod znakiem zapytania

Gonzalo Higuain był bohaterem jednego z najciekawszych transferów w 2016 roku, kiedy po świetnym sezonie w barwach Napoli zdecydował się na przejście do Juventusu. Argentyńczykowi takiego ruchu nie mogli wybaczyć kibice drużyny z Neapolu.

Niewykluczone, że po sześciu latach sytuacja się powtórzy. Jak informuje Tuttosport latem może dojść do transferu Kalidou Koulibaly’ego na tej samej linii. Władzom Napoli nie udało się bowiem do tej pory przekonać 30-letniego obrońcy do przedłużenia wygasającego w 2023 roku kontraktu. Senegalczyk jest rozczarowany faktem, że zaoferowano mu umowę z obniżką wynagrodzenia i coraz bardziej prawdopodobne wydaje się jego odejście latem.

Sytuację kontraktową defensora Napoli monitorują przedstawiciele Juventusu, którzy poszukują zawodnika, który zastąpiłby w nowym sezonie kapitana drużyny Giorgio Chiellini. Ten zdecydował się na odejście z klubu wraz z końcem swojego kontraktu.

Koulibaly w Napoli występuje od 2014 roku i cały czas pozostaje kluczowym zawodnikiem drużyny. W zakończonym sezonie rozegrał 34 spotkania, zdobywając trzy gole.

Zobacz także: Napoli nie próżnuje na rynku transferowym

Komentarze

Comments 2 comments

Juventus potrzebuje tak wielu wzmocnień: w ataku (wsparcie dla Vlahovica, i zastępca Vlahovica), pomoc (rozgrywający) i boku obrony, że nie może raczej pozwolić sobie na inne zastąpienie Chielliniego niż posiadany Gatti.
(To zmieniłoby się gdyby odszedł DeLigt, oficjalnie kreowany na filar lecz będący kapitałem w razie odpowiednio wysokiej oferty, choć klauzula 125mln ma być dopiero obniżona do 70mln w wyniku obecnych pertraktacji o przedłużeniu.)

Koulibaly nie pójdzie drogą Higuaina. Napoli pracuje nad przedłużeniem kontraktu (prawdopodobnie strony są dość odległe od porozumienia), a jeśli to się nie uda to może zostać sprzedany (Chelsea, PSG, …) lub dograć przyszły sezon i odejść za darmo. Z tego co piszą to Fali Ramadani (agent piłkarza) dostał dyspozycję od Kalidou aby pomijać ewentualne propozycje kontraktowe od Juventusu. Aktualnie agent piłkarza oświadczył, że z żadnym klubem się nie kontaktował i czeka na spotkanie z ADL aby określić najlepsze rozwiązanie dla gracza i dla klubu.
Do tego dochodzą doniesienia o przeniesieniu floty samochodów piłkarza do Paryża, konflikt związku prasy sportowej z ADL, itd.