Gwiazdor Napoli z jasną deklaracją. Chce transferu latem

Kalidou Koulibaly
Kalidou Koulibaly Pressfocus

Spore kłopoty przed nadchodzącym sezonem może mieć Napoli. Według włoskich mediów, Kalidou Koulibaly przekazał władzom klubu, że chciałby odejść latem. Senegalczyk doszedł już do porozumienia z FC Barceloną i czeka jedynie na uzgodnienie warunków transferu między klubami.

  • Koulibaly od dłuższego czasu łączony jest z przenosinami do FC Barcelony
  • o transferze słyszeć nie chcieli nawet włodarze Napoli, którzy nie zamierzają pozbywać się zawodnika
  • Senegalczyk przekazał, że zamierza latem odejść z klubu

Barca dopnie swego?

Kalidou Koulibaly pozostaje w orbicie zainteresowań FC Barcelony już od kilku sezonów. Jak do tej pory Napoli nie było jednak skłonne zasiąść z Blaugraną do negocjacji w sprawie transferu Senegalczyka. Klub nie zamierzał rozstawać się ze swoją gwiazdą, a wobec zainteresowania zawodnikiem za każdym razem żądał za niego bardzo wysokiej kwoty. Odstraszało to skutecznie kluby wyrażające chęć do kupienia Koulibaly’ego. 

Jak informuje portal Calcionapoli24.it, Koulibaly poinformował w tym tygodniu władze Napoli o chęci zmiany barw klubowych latem. Senegalczyk zdaje sobie sprawę, że wieku 30 lat ma obecnie prawdopodobnie ostatnią szansę na transfer do topowego europejskiego klubu z którym będzie mógł rywalizować o trofea. Za taki postrzega FC Barcelonę, która choć znajduje się obecnie w fazie przebudowy, wciąż jest globalną marką. To właśnie z Dumą Katalonii defensor miał ustalić już warunki indywidualnego kontraktu. 

Aurelio de Laurentis i Luciano Spaletti zareagowali natychmiast i zaoferowali Senegalczykowi ofertę przedłużenia kontraktu na atrakcyjnych warunkach. Zawodnik nawet na nią nie odpowiedział. Napoli według włoskich mediów pogodzone z utratą Koulibaly’ego obniżyło nieco swoje wymagania finansowe. Błękitni byliby skłonni sprzedać go za 40 milionów euro. 

W poprzednim sezonie 30-latek rozegrał dla Napoli 34 mecze. Zanotował on w nich trzy trafienia i trzy asysty. Z Błękitnymi związany jest już od 2014 roku. Portal Transfermarkt wycenia go na 35 milionów euro.

Sprawdź też: Beniaminek szykuje mocny ruch na rynku transferowym

Komentarze

Comments 2 comments

K2 to kozak, ale za zawodnika z rocznym kontraktem nikt nie zapłaci 40mln na dzisiejszym rynku. Wg mnie 25mln to maks co ADL może ugrać, zwłaszcza że wolą zawodnika jest opuszczenie Kampanii.
Juventus może namieszać w całej akcji, bo Barca musi liczyć euro żeby starczyło na Lewego i z pewnością będzie opornie podnosiła swoją ofertę która przewiduje na wyjście w granicach 20mln.