Koulibaly z konkretnym planem względem Maradony

Kalidou Koulibaly
Kalidou Koulibaly fot. PressFocus

SSC Napoli aktualnie jest liderem Serie A. Azzurri po rozegraniu trzynastu ligowych kolejek legitymują się bilansem 32 punktów. Tymczasem Kalidou Koulibaly w rozmowie z DAZN wskazała, że Napoli w przypadku wygrania mistrzostwa Włoch zadedykowałoby je Diego Armando Maradonie, który zmarł w minionym roku.

  • SSC Napoli jest w tej kampanii jednym z głównych pretendentów do wygrania mistrzostwa Serie A
  • Kalidou Kouliably chciałby zadedykować ewentualny triumf zmarłemu rok temu Diego Maradonie
  • Dzisiaj mija pierwsza roznica śmierci “Pelusa”

Koulibaly z sentymentem wrócił do spotkania z Maradoną

SSC Napoli w tej kampanii w lidze włoskiej tylko raz schodziło z placu gry na tarczy. Azzurri zanotowali ponadto 10 zwycięstw i dwa remisy.

– Gdybym miał opowiedzieć historię sezonu 2021-22, nazwałbym ją: “Ku pamięci Maradony”. Byłoby wspaniale, gdyby Napoli poświęciło mu ten sezon, a jeszcze lepiej, jeśli udałoby się wygrać mistrzostwo Serie A i zadedykować je Maradonie – mówił Koullibaly w rozmowie z DAZN.

– Myślenie, że legenda taka jak Maradona powiedziała o mnie miłe słowa, sprawia, że ​​czuję się niesamowicie szczęśliwy. Wysłałem mu koszulkę i powiedziałem, że czekam na spotkanie z nim w Neapolu – kontynuował piłkarz.

– Miałem szczęście go zobaczyć, kiedy graliśmy z Realem Madryt i bardzo mnie to ucieszyło – zakończył Senegalczyk.

Maradona zmarł 25 listopada 2020 roku w wieku 60 lat. Służby medyczne ujawniły wówczas, że Argentyńczyk z marł z powodu zawału serca.

Czytaj więcej: Przed 14. kolejką Serie A: typy, kursy, zapowiedź

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze