Koulibaly blisko transferu do Premier League

Kalidou Koulibaly
Kalidou Koulibaly fot. PressFocus

SSC Napoli według najnowszych doniesień mediów wkrótce rozstanie się z Kalidou Koulibalym. Senegalczyk ma zasilić szeregi Chelsea, a suma transakcji ma wynieść blisko 40 milionów euro. Wcześniej zainteresowanie 31-latkiem wyrażał między innymi Juventus.

  • Kończy się siedmioletnia przygoda Kalidou Koulibaly’ego z Napoli
  • 31-latek niebawem zakotwiczy w Chelsea, czytamy w materiale Football Italia
  • Senegalczyk ma związać się z klubem z Premier League umową do 2027 roku

Koulibaly zasili Chelsea, Juventus może zostać na lodzie

SSC Napoli według wieści CalcioMercato.com porozumiało się wstępnie z Chelsea w sprawie transferu z udziałem Kalidou Koulibaly. Tymczasem finalizacja transakcji ma mieć miejsce w ciągu najbliższych 24 godzin.

The Blues skupili się na pozyskaniu reprezentanta Senegalu po tym, jak jasne stało się, że małe są szanse na pozyskanie Matthijsa De Ligta z Juventusu. Holender prawdopodobnie niebawem zasili szeregi Bayernu Monachium.

Ciekawe jest natomiast to, że Koulibaly był postrzegany przez sterników Starej Damy jako następca De Ligta. Okazuje się jednak, że Juventus zostanie wkrótce uprzedzony przez Chelsea, która już uzgodniła z zawodnikiem warunki indywidualnego kontraktu.

31-latek ma związać się z klubem z Londynu umową do 2027 roku. Koulibaly ma zarabiać rocznie 10 milionów euro.

Zwycięzca Pucharu Narodów Afryki dołączył do Napoli w 2014 roku. Wcześniej występował między innymi w Genk, czy Metz. Największymi sukcesami zawodnika jest triumf w Coppa Italia i Superpucharze Włoch, a także wygranie Pucharu Belgii.

Czytaj więcej: Koulibaly rozmawia z Chelsea

Komentarze

Na temat “Koulibaly blisko transferu do Premier League

Wygląda na to, że Koulibaly zostanie kupiony przez Chelsea.
Napoli ponoć otrzyma od Anglików kwotę w granicach 38-40 mln. € i zaoszczędzi 12 mln. € na pensji Senegalczyka.
Biorąc pod uwagę, że Kalidou ma 31 lat i tylko rok kontraktu to są to godziwe pieniądze. Nie pamiętam aby jakiś obrońca w tym wieku szedł za takie pieniądze (… 31-letni Bonucci wracał do Juve za 35 mln. €).
Jeżeli dojdzie do transferu to będzie ogromna strata Napoli biorąc pod uwagę, że chyba nie są przygotowani z zastępstwem. Ciężary…
.
Koulibaly Napoli -> Chelsea
De Ligt Juventus -> Bayern
Skriniar Inter -> PSG
Serie A ograbiona i bezbronna…