Kostić zyska na kontuzji Di Marii i Pogby

Filip Kostić
Filip Kostić PressFocus

Włoskie media są przekonane, że Filip Kostić zyska na kontuzji Angela Di Marii i Paula Pogby, którzy z powodu kontuzji będą niedostępni przez jakiś czas. Massimiliano Allegri ma teraz mniej opcji przy wyborze składu, dlatego Serb dostanie więcej okazji do gry. Mówi się, że w poniedziałek przeciwko Sampdorii może znaleźć się w wyjściowym składzie.

• Filip Kostić dostanie więcej szansy gry w pierwszym składzie Juventusu, dzięki kontuzjom Pogby i Di Marii
  • Obu nowych graczy Starej Damy czeka kilkutygodniowa przerwa w grze
  • LGDS twierdzi, że Serb znajdzie się w pierwszym składzie turyńczyków na mecz z Sampdorią

Media znalazły zwycięzcę kiepskiej sytuacji kadrowej Juventusu

Reprezentant Serbii dołączył tego lata do Juventusu na zasadzie transferu definitywnego z Eintrachtem Frankfurt i zadebiutował z ławki rezerwowych w wygranym 3:0 meczu z Sassuolo w poniedziałek. Teraz media są przekonane, że kolejny mecz ligowy rozpocznie od pierwszej minuty, gdy rywalem Starej Damy będzie Sampdoria w ramach drugiej kolejki włoskiej Serie A.

Kontuzje Pogby i Di Marii sprawiają, że Allegri w ofensywie nie ma do wyboru żadnego nowego zawodnika poza Kosticiem, który wzmocnił skład latem. Reprezentant Francji doznał kontuzji jeszcze przed sezonem i czeka go kilkutygodniowa przerwa w grze.

Di Maria strzelił gola i asystował w wygranym meczu z Sassuolo, ale w drugiej części gry musiał zejść z murawy z powodu kontuzji przywodziciela i podobnie, jak w przypadku Francuza jego absencja może wynieść kilka tygodni.

Według dzisiejszej La Gazzetty dello Sport, Allegri może wybrać formację 4-3-3 przeciwko blucerchiatim w poniedziałek z Kosticem, Dusanem Vlahovicem i Juanem Cuadrado w linii ataku. Inną opcją jest formacja 4-4-2 z Kostic i Cuadrado na flankach, Vlahovic i Moise Kean w ataku.