Kostas Manolas opuści dwa kluczowe mecze

Kostas Manolas
Kostas Manolas PressFocus

Według raportów z Włoch, Kostas Manolas nie zagra w dwóch najbliższych meczach Napoli z powodu kontuzji. Oznacza to, że zabraknie go w rewanżu półfinału Pucharu Włoch, a także w ligowym starciu z Juventusem.

Neapolitańska gazeta Il Mattino donosi, że Kostas Manolas nie wystąpi w najbliższych spotkaniach Napoli przeciwko Atalancie i Juventusowi. Grek został zmieniony w 68. minucie ostatniego meczu Azzurrich z Genoą (1:2).

Według raportów, do składu powrócił Fabian Ruiz, ale Gennaro Gattuso będzie musiał radzić sobie bez podstawowego środkowego obrońcy w dwóch kluczowych spotkaniach.

Manolas zagrał w tym sezonie w 22 meczach we wszystkich rozgrywkach i był częścią trzyosobowego bloku obronnego, który w zeszłym tygodniu powstrzymał Atalantę w trakcie bezbramkowego remisu na stadionie imienia Diego Maradony.

Prawdopodobnie Gennaro Gattuso będzie musiał zrezygnować z formacji 3-4-3, która dała mu pozytywny rezultat w pierwszym spotkaniu półfinałowym Pucharu Włoch. Grecki środkowy obrońca był bowiem kluczową postacią, dzięki której defensywa funkcjonowała na tyle dobrze, by powstrzymać zespół z Bergamo przed zdobywaniem bramek.

To kolejny problem dla obecnego szkoleniowca Napoli. Pozycja Gennaro Gattuso znacznie osłabła w ostatnich tygodniach. Azzurri zajmują niskie, szóste miejsce w Serie A, ze stratą aż dwunastu punktów do liderującego Milanu. Zespół pozostaje, co prawda, w grze o dwa inne trofea – Puchar Włoch i Ligę Europy – ale tak kiepska postawa w lidze sprawia, że media stale spekulują, czy Aurelio De Laurentiis nie zechce zastąpić mistrza świata z 2006 roku innym trenerem.

Komentarze

Comments 8 comments

HA! Los oddaje De Laurentisowi za szopki z trzeciej kolejki ligowej. Wszyscy grają z covid, on musi robić wszystkim w opór. Teraz dostaje dwa ważne mecze i traci cały środek obrony – pięknie życie uczy pokory!

Karma nie karma. Nie chce zapeszać bo z covid się nie wygra. Ronaldo też wyautowany a kontuzje też atakują znienacka… Laurentis w dużej mierze sam robi do swojej drużyny, sam tam bruździ i z tego należy się cieszyć. Milik, straszenie Rhino w mediach, karne zgrupowania… Wędrowny cyrk szalonego władcy marionetek…

DeLaurentiis nie “straszy” nikogo w mediach czy poza, zgrupowania przy złym wyniku zarządza każdy klub, także zarządzał je Gattuso choć o tym nie wiesz.
To forum dawno przestalo służyć wymianie wiedzy o grze, służy do upustów nienawiści.

Poważnie? I Ty to piszesz? Żyj sobie w alternatywnej rzeczywistości jeżeli taka Twoja wola. Tylko nie karm mnie populizmem, proszę. Wystarczy, że stał się on dyscypliną narodową w tym kraju. Jaka nienawiść!??? Za wysoko cenisz tego prezydenta aby go nienawidził. Ja traktuję jako ciekawostkę przyrodniczą.