Zachorowanie na COVID-19 po spotkaniu władz klubów Serie A?

Serie A
Serie A

Włoskie media sugerują, że jeden z przedstawicieli klubu Serie A, który brał udział w środowym spotkania zorganizowanym przez Lega Calcio, miał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Jeśli to prawda, niewykluczone, że taki stan rzeczy może wywołać efekt domina, który wymagałby od uczestników spotkania wykonania testów i potencjalnej zapobiegawczej samoizolacji, czytamy na łamach La Repubblica.

Czytaj dalej…

Włoskie media dają do zrozumienia, że na 10 dni przed startem nowego sezonu we włoskiej ekstraklasie samoizolacja w gronie przedstawicieli klubowych władz u 20 klubów mogłaby wpłynąć szkodliwie na przygotowania do nowej kampanii.

Warto zaznaczyć, że kluby mają coraz mniej czasu na wzmocnienia. Okna transferowe trwa do 5 października, więc ewentualne negocjacje transferowe mogłyby być trudne do zrealizowania.

Włoski dziennik podał, że jeden z prezesów klubów Serie A zaraził się nieszczęsnym patogenem, a ponadto La Repubblica podaje, że dana osoba nie zawsze poprawnie stosowała się do wytycznych związanych między innymi z noszeniem maseczki.

Dodajmy, że w środę doszło do pierwszego spotkania z udziałem przedstawicieli władz klubów włoskiej ekstraklasy. Wcześniej tego typu zebrania organizowane były w sposób wirtualny.

Aktualizacja

Okazało się, że przedstawicielem klubu Serie A, który zachorował na COVID-19, jest Aurelio De Laurentiis z SSC Napoli. Na razie u sternika Azzurrich nie ma objawów choroby, podają włoscy dziennikarze.

Komentarze