Wznowienie Serie A jednak 20 czerwca?

Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny fot. Grzegorz Wajda

Rozgrywki Serie A najpewniej nie zostaną wznowione 13 czerwca, a tydzień później. Według najnowszych doniesień włoskich mediów w protokole medycznym związanym z rozgrywaniem spotkań w ramach włoskiej ekstraklasy doszło do kilku zmian. Raczej przesądzone jest, że mecze nie będą rozgrywane o 16:30, co było proponowane.

Czytaj dalej…

Sternicy Serie A mieli uzgodnić, że spotkania w lidze włoskiej mają się odbywać po zachodzie słońca, co ma zmniejszyć ryzyko gry w upalne dni w trakcie lata na Półwyspie Apenińskim.

Będą zmiany w protokole medycznym w lidze włoskiej

Ponadto kluczowy czynnik ma dotyczyć zawodników, którzy zachorują. Taki delikwent zostanie poddany 14-dniowej kwarantannie. Z kolei reszta drużyny będzie podlegać izolacji, w której trakcie będzie mogła jednak odbywać treningi w grupie. Możliwe też, że piłkarze, którzy zostaną poddani izolacji, nie będą musieli przechodzić jej przez 14 dni, ale warunkiem ma być to, aby w ciągu 48 godzin zawodnicy przeszli dwukrotnie testy na obecność COVID-19.

Protokół uwzględniający zmiany ma zostać poddany analizie CTS (Techniczny Komitet Naukowy), a werdykt w tej kwestii ma zostać ogłoszony przez włoski rząd w czwartek 28 maja.

Komentarze