Włoskie kluby wciąż niezadowolone z dekretu rządu

Serie A
Serie A

W sobotę premier Włoch w osobie Giuseppe Conte na konferencji prasowej poinformował o zmianach w protokole medyczno-organizacyjnym w sprawie wznowienia rozgrywek piłkarskich. W każdym razie przedstawiciele Serie A wciąż nie są zadowolone z dekretu włoskiego rządu.

Czytaj dalej…

Jeden z problemów poruszanych przez kluby został co prawda rozwiązany. Tym samym lekarze klubowi są w pełni odpowiedzialni za nadzorowanie sytuacji, jeśli dojdzie do przypadku zachorowania na COVID-19 lub naruszenia zasad społecznego dystansu. Niemniej inne kłopoty są wciąż w nienaruszonym stanie.

Palącą sprawą, która dotyka wszystkie kluby Serie A, jest to, że w przypadku osoby, które zetknie się z koronawirusem nie tylko ona będzie musiała udać się na kwarantannę, ale także reszta zespołu. Lega Serie A i Włoskie Stowarzyszenie Piłkarzy dążą do tego, aby włoski rząd przyjął model niemiecki i hiszpański, który sprawia, że tylko zarażony delikwent jest poddany izolacji, z kolei pozostali piłkarze przechodzą regularne testy.

Dodajmy, że od poniedziałku 18 maja większość ekip włoskiej ekstraklasy wraca do treningu w małych grupach. W każdym razie piłkarze wciąż będą musieli unikać kontaktu, dopóki sytuacja nie zostanie rozwiązana. Decydenci Serie A obawiają się też tego, że w przypadku restartu ligi, który jest zaplanowana na 13 czerwca, mogą w przypadku jednego zachorowania u piłkarzy zaliczyć kolejne zawieszenie rozgrywek.

Komentarze