Serie A zwołuje nadzwyczajne spotkanie

Serie A
Serie A

Na 13 maja zaplanowane jest nadzwyczajne zebranie przedstawicieli Serie A, które odbędzie się w formie wideokonferencji. Tematem rozmów ma być wznowienie rozgrywek piłkarskich , a także omówienie kwestii związanych z prawami telewizyjnymi.

Czytaj dalej…

Serie A od marca została zawieszona z powodu pandemii koronawirusa. Co prawda od kilku tygodni media spekulują o wznowieniu rozgrywek włoskiej ekstraklasy, ale na dzisiaj żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie nie ma.

Najnowsze doniesienia włoskie prasy wskazują natomiast, że 20 klubów Serie A jest gotowych wnieść pozew zbiorowy przeciwko Sky, DAZN oraz IMG, jeśli nie otrzymają ostatniej raty z tytułu praw telewizyjnych w wysokości 233 milionów euro.

Fakt, że mecze piłkarskie nie są rozgrywanej wpłynął na sytuację finansową nadawców telewizyjnych. Taki obrót wydarzeń ma zatem wpływ na to, że nie zostały przelane jeszcze środki finansowe na konta klubów od telewizji.

Na dzisiaj między innymi Bundesliga i PKO Ekstraklasa mają zostać wznowione jeszcze w maju. W kontekście innych czołowych lig europejskich wciąż są prowadzone dyskusje w sprawie.

Komentarze