Ronaldo wraca do Włoch po zakażeniu na COVID-19

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot.Grzegorz Wajda

Cristiano Ronaldo we wtorek miał pozytywny wynik testu na COVID-19. Z kolei dzisiaj La Gazzetta dello sport podaje, że Portugalczyk wraca do Włoch ze zgrupowania reprezentacji Portugalii. Zawodnik Juventusu FC w swoim domu w Turynie ma przechodzić kwarantannę.

Czytaj dalej…

Cristiano Ronaldo nie będzie mógł w związku z powyższym zagrać w sobotnim spotkaniu Starej Damy przeciwko FC Crotone. Wygląda na to, że atak turyńskiej ekipy w starciu z ekipą z Kalabrii opierać się będzie na Dejanie Kulusevskim i Alvaro Moracie, gdyż Paulo Dybala miał ostatnio kłopoty żołądkowe.

W kontekście okresu izolacji Portugalczyka warto podkreślić, że będzie to okres 10, a nie jak to miało miejsce wcześniej 14 dni. Ostatnio Włoski Komitet Naukowo-Techniczny podjął decyzję o skróceniu czasu kwarantanny po zakażeniu “nieszczęsnym patogenem”.

Pewne jest zatem, że Ronaldo zabraknie na pewno w najbliższych dwóch potyczkach Juventusu, czyli w Serie A z Crotone i w Lidze Mistrzów przeciwko Dynamie Kijów. Niewykluczone jednak, że CR7 będzie mógł zagrać w spotkaniu przeciwko Hellas Werona, jeśli tylko będzie miał negatywny wynik testu wymazowego.

Wygląda jednak na to, że w starciu z FC Barceloną portugalskiego zawodnika zabraknie, bo wytyczne UEFA są jasne i po negatywnym wyniku testu wymazowego zawodnik należy odpoczywać minimum siedem dni, aby móc zagrać w spotkaniu w ramach Ligi Mistrzów lub Ligi Europy.

Komentarze