Ronaldo pierwszy wyłamał się z izolacji w Juve

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Cristiano Ronaldo według informacji La Gazzetta dello Sport był pierwszym zawodnikiem, który w miniony weekend wyłamał się z obowiązku poddania się izolacji po wykryciu dwóch przypadków zakażenia na COVID-19 w Juventusie FC. Portugalczyk uznał za niesprawiedliwe zabranianie mu udziału w zgrupowaniu swojej reprezentacji przed starciem z Hiszpanią.

Czytaj dalej…

Cristiano Ronaldo miał być sfrustrowany z powodu nakazów nakładanych na niego. Przypomnijmy, że piłkarze Juventusu mieli dwa negatywne wyniki testów na koronawirusa, ale potrzebowali jeszcze jednego, aby opuścić miejsce odizolowania. W związku z odnotowanymi przypadkami zakażenia w Juventusie protokół medyczny w Serie A zakładał, aby zawodnicy pierwszego zespołu wraz ze sztabem szkoleniowym zostali poddani izolacji w hotelu klubowym, znajdującym się niedaleko ośrodka treningowego La Continassa.

Ronaldo nie chciał się na powyższe zalecenie zgodzić, ponieważ uniemożliwiłoby mu to możliwość występu w reprezentacji Portugalii, co zawodnik traktował priorytetowo. Wierząc informacjom włoskich dziennikarzy, portugalski zawodnik miał wejść w spór z przedstawicielami władz Juve. Ronaldo w każdym razie nie ustąpił i wraz z kilkoma zawodnikami Starej Damy ostatecznie opuścił miejsce izolacji, aby spełnić swój obowiązek wobec reprezentacji.

Bunt na pokładzie

Reprezentant Portugalii po “teatrzyku” dotyczącym nierozegranego ostatecznie meczu z SSC Napoli w ramach trzeciej kolejki włoskiej ekstraklasy, zamiast udać się na izolację do klubowego hotelu, zdecydował się na powrót do swojego domu, a następnego dnia udał się na zgrupowanie reprezentacji Portugalii.

Ronaldo nie był jedynym zawodnikiem, który zdecydował się na taki ruch. W gronie piłkarzy, którzy nie poddali się izolacji, byli też: Paulo Dybala, Juan Cuadrado, Danilo, Rodrigo Bentancur i Merih Demiral. Wymieniona piątka piłkarzy udała się również na zgrupowania swoich reprezentacji. Tymczasem Gigi Buffon po prostu udał się do domu. Reszta zespołu do środy przebywała w odizolowaniu.

Warto odnotować, że przedstawiciele władz Juve bezzwłocznie poinformowali członków ASL o tym, że w klubie była grupa piłkarzy, która nie poddała się izolacji. Nazwiska zawodników miały zostać przekazane do prokuratury, która ma się zająć sprawą.

Komentarze