Pozytywny przypadek testu na COVID-19 w Parmie

Kibice Parmy
Kibice Parmy fot. Sport pictures.eu

Parma Calcio ogłosiła w specjalnym oświadczeniu, że jeden z członków pierwszego zespołu uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. Klub z regionu Emilia-Romania wyjaśnia jednak za pośrednictwem swojej strony internetowej, że dana osoba nie wykazywała żadnych objawów.

Czytaj dalej…

Z komunikatu prasowego zamieszczonego na stronie Parmy wynika też, że osoba z pozytywnym wynikiem testu na obecność nieszczęsnego patogenu nie jest piłkarzem, który miał ostatnio okazję grać. W każdym razie dana osoba została już odesłana na kwarantannę.

“Parma Calcio 1913 donosi, że ostatnia runda testów wykazała pozytywny przypadek COVID-19 w stosunku do zawodnika pierwszego zespołu, który nie gra. Osoba, która jest zarażona, przechodzi chorobę bezobjawowo, przechodząc już kwarantannę, zgodnie z dyrektywami federalnymi i rządowymi” – brzmi oświadczenie klubu Serie A.

“Klub informuje także, że wszyscy pozostali członkowie pierwszego zespołu uzyskali wynik negatywny na COVID-19 i rozpoczęli izolację na boisku treningowym, ale będą mogli regularnie kontynuować zajęcia, będąc jednocześnie pod stałą obserwacją, zgodnie z obowiązującym protokołem” – czytamy dalej.

Zgodnie z protokołem dotyczącym rozgrywania meczów we włoskiej ekstraklasie cała drużyna Parmy przez najbliższe dwa tygodnie będzie przebywać w swoim kompleksie treningowym. Nie wpłynie to jednak na dokończenie sezonu ligowego przez parmeńczyków, którzy jutro zgodnie z planem rozegrają swój mecz przeciwko Bolognie FC.

Komentarze