Piłkarze Juve objęci dochodzeniem ws. złamania protokołu medycznego

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. Grzegorz Wajda

Siedmiu piłkarzy Juventusu FC może ponieść konsekwencje, które miałby być następstwem tego, że złamane zostały przez nich przepisy dotyczące obowiązującego protokołu medycznego w Serie A. Przypomnijmy, że mistrz Włoch wprowadził klubową kwarantannę, która była efektem wykrycia dwóch wyników pozytywnych na COVID-19 wśród dwóch pracowników. Konkretni piłkarze nie dostosowali się jednak do niej, udając się na zgrupowania swoich drużyn narodowych.

Czytaj dalej…

Siedmiu piłkarzy Juventusu FC, czyli Rodrigo Bentancur, Juan Cuadrado, Danilo, Paulo Dybala, Merih Demiral i Cristiano Ronaldo opuścili J Hotel, chcąc spełnił swój obowiązek, dotyczący reprezentacji. Tym samym wymienieni zawodnicy złamali zasady.

W związku z powyższym bardzo możliwe, że siódemka piłkarzy Starej Damy będzie musiała ponieść skutku swojej decyzji. Warto jednak podkreślić, że ewentualna kara nie spadnie na klub z Piemontu, który poinformował odpowiednie służby, że kilku piłkarzy nie dostosowało się do procesu izolacji.

Do sytuacji związanej z wykryciem zakażenia na COVID-19 doszło u przedstawicieli klubu z Piemontu przed planowanym na trzecią kolejkę spotkaniem Juve z SSC Napoli. Ostatecznie potyczka nie doszła do skutku, gdyż zawodnicy gości nie pojawili się w Turynie. Taki stan rzeczy sprawił, że spotkanie zostało zweryfikowane jako walkower na korzyść Bianocnerich.

W najbliższy weekend podopieczni Andrei Pirlo zmierzą się natomiast w delegacji z FC Crootone. Mecz jest zaplanowany na sobotę na godzinę 20:45. Już wiadomo, że w tym boju nie zagrają na pewno Cristiano Ronaldo i Weston McKennie, mający ostatnio pozytywny wynik na koronawirusa. Z kolei niepewny gry jest Paulo Dybala, która zmagał się ostatnio z problemami żołądkowymi.

Komentarze