Koronawirus nie odpuszcza Milanowi

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović fot. PressFocus

AC Milan przygotowania do derbowego spotkania z Interem Mediolan będzie musiał kontynuować bez Zlatana Ibrahimovicia i Leo Duarte. Szwed i Brazylijczyk pozostają na kwarantannie, po tym jak po raz kolejny uzyskali pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie, poinformowało Sky Sport Italia.

Czytaj dalej…

Sztab szkoleniowy Rossonerich myśli już o kolejnym spotkaniu swojego zespołu, który czeka go 17 października o godzinie 18:00. Rywalem drużyny prowadzonej przez Stefano Pioliego będzie Inter Mediolan. Szkoleniowiec Milanu liczył, że będzie miał już do swojej dyspozycji przede wszystkim Zlatana Ibrahimovicia, który po raz pierwszy pozytywny wynik testu uzyskał już dwa tygodnie. Szwed na razie nie będzie mógł jednak wrócić do zajęć z zespołem.

Badania i powrót do treningów

W czwartek drużyna miała wznowić treningi po kilkudniowej przerwie i rozpocząć przygotowania do derbowego spotkania. Z tej okazji wszyscy piłkarze przeszli testy na koronawirusa, a na ich wyniki oczekiwali odizolowani w swoich pokojach w Milanello. W dwóch przypadkach były one pozytywne i dotyczyły właśnie Ibrahimovicia oraz Leo Duarte, który z wirusem także zmaga się od dwóch tygodni. Pozostali piłkarze uzyskali wyniki negatywne i otrzymali “zielone światło” na powrót do treningów.

Kolejny pozytywny test nie wyklucza jednak definitywnie udziału obu zawodników w derbowym meczu z Interem. Do spotkania pozostało bowiem ponad tydzień. W najbliższych dniach obaj piłkarze zapewne przejdą kolejną serię testów, z nadzieją na uzyskanie negatywnego wyniku i możliwość powrotu do gry.

Derby z Interem sprawdzianem formy

Zespół Milanu świetnie rozpoczął nowy sezon Serie A. W trzech dotychczasowych spotkaniach nie tylko zdobył komplet dziewięciu punktów, ale nie stracił nawet jednego gola. Drużyna Stefano Pioliego wygrywała kolejno z Bolonią (2:0 u siebie), Crotone (2:0 na wyjeździe) i Spezią (3:0 u siebie). Prawdziwy sprawdzian formy czeka ją jednak za tydzień.

Ekipę Interu Mediolan również nie omijają problemy związane z pandemią koronawirusa. Klub oficjalnie potwierdził, że pozytywny wynik testu uzyskał młody obrońca Alessandro Bastoni, natomiast włoskie media poinformowały, że wśród zakażonych może być także Milan Skriniar. Jeżeli doniesienia się potwierdzą, ich występ w meczu z Milanem będzie praktycznie wykluczony, a trener Antonio Conte będzie miał poważny ból głowy przy zestawieniu środka defensywy swojej drużyny.

Komentarze