AC Milan ze stratą 195 milionów euro!

Piłkarze AC Milanu
Piłkarze AC Milanu fot. PressFocus

Pandemia COVID-19 dała się solidnie we znaki sternikom AC Milanu. Klub z Lombardii poinformował, że poniósł finansowe straty wyniosły na poziomie 195 milionów euro. Przedstawiciele ekipy z Serie A przekonują jednak, że spodziewali się takie obrotu wydarzeń.

Czytaj dalej…

Pandemia COVID-19 sprawiła, że sezon 2019/2020 został przerwany na kilka miesięcy. Taki stan rzeczy przyczynił się do tego, że nie tylko Milan, ale i mnóstwo klubów z całego świata nie mogło zarabiać z tytułu dnia meczowego na sprzedaży między innymi biletów, czy pamiątek klubowych.

“Klub nie był odporny na sezon, na który ogromny wpływ miała globalna pandemia. Ostateczny wynik to strata około 195 milionów euro” – czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie Rossonerich.

“Wyłączając jednak negatywny wpływ wyjątkowej sytuacji, wyniki sportowe znacznie się poprawiły i są zgodne z oczekiwaniami klubu. Klub taki jak Milan potrzebuje czasu, aby się zmienić. W każdym razie wszyscy w klubie są zjednoczeni w myśli, że obrana ścieżka, jest prawidłowa” – czytamy dalej.

“Lucyfer z Wall Street” dba o Milan

Mimo ogromnej straty klub z Lombardii może liczyć na stabilność finansową właściciela Milanu, czyli funduszu inwestycyjnego Elliott Management. Przypomnijmy, że amerykańskie konsorcjum przejęło włoski klub od Yonghonga Li, który w 2018 roku nie był w stanie spłacić swoich zaległości, które opiewały według ówczesnych doniesień medialnych na łączną sumę 400 milionów euro.

Milan rozgrywki ligowe w trakcie kampanii 2019/2020 zakończył na szóstej pozycji w ligowej tabeli. Tymczasem w trakcie trwającego sezonu mediolański team w trzech spotkaniach zanotował komplet zwycięstw, dzięki czemu plasuje się na pozycji wicelidera Serie A. Ciekawostką jest fakt, że Milan jest jedyną drużyną w lidze, która w trzech rozegranych meczach nie straciła gola.

Komentarze