Kolejny przypadek COVID-19 w Juventusie!

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC w swoim oficjalnym komunikacie poinformował, że Weston McKennie uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Tym samym kolejny piłkarz Starej Damy po Cristiano Ronaldo musi poddać się procesowi samoizolacji.

Czytaj dalej…

Juventus FC w najbliższy weekend zmierzy się w spotkaniu włoskiej ekstraklasy z Crotone FC. Ekipa z Piemontu przystąpi do tej potyczki poważnie osłabiona. Z powodu zawieszenia za kartki w sobotnim boju nie będzie mógł wystąpić Adrien Rabiort. Z kolei kwestie zdrowotne eliminują z gry takich zawodników jak: Matthis De Ligt, Alex Sandro, Paulo Dybala, czy Aaron Ramsey.

“Juventus Football Club ogłasza, że ​​podczas kontroli przewidzianych w obowiązującym protokole zawodnik Weston McKennie uzyskał wynik pozytywny na obecność COVID-19” – brzmi oficjalne oświadczenie Juventusu.

“Zgodnie z regulaminem i protokołem, zespół przejdzie dzisiaj wieczorem izolację powierniczą. Procedura ta pozwoli wszystkim piłkarzom z negatywnymi wynikami na regularne treningi i rozgrywanie spotkanie, ale nie pozwoli na kontakt z osobami spoza tej grupy” – czytamy dalej.

“Klub jest w stałym kontakcie z właściwymi organami ds. zdrowia” – informuje włoski klub w uzupełnieniu.

Juventus plasuje się aktualnie na ósmej pozycji w ligowej klasyfikacji po rozegraniu dwóch meczów Serie A. Stara Dama legitymuje się bilansem czterech punktów na koncie.

Komentarze