Dwóch piłkarzy Milanu najadło się strachu

Hakan Calhanoglu
Hakan Calhanoglu fot. Grzegorz Wajda

Włoskie media donoszą, że dwaj piłkarze AC Milan mogli mieć koronawirusa. Mowa o Theo Hernandezie i Hakanie Calhanoglu, którzy opuścili piątkowe zajęcia treningowe pierwszego zespołu.

Nic w tej sprawie nie było wczoraj pewne. Dziennikarze zainteresowali się tematem, gdy wspomniany duet nie pojawił się nawet w centrum treningowym Milanu. Zdaniem Il Griornale u obu piłkarzy pojawił się niejednoznaczny test na obecność koronawirusa, zwany często fałszywym wynikiem pozytywnym.

W takim przypadku piłkarze muszą poddać się samoizolacji i czekać na rezultat kolejnego badania na obecność COVID-19. Dopiero w przypadku, gdy ponowny test da wynik negatywny, gracze mogą powrócić do treningów i meczowej kadry.

W sobotę rano sztab medyczny Milanu przekazał Calhanoglu i Hernandezowi informację, że jednak nie są chorzy. Oznacza to, że mogą wrócić do normalnych zajęć z resztą zespołu. Jest szansa, że zagrają w poniedziałkowym meczu Serie A na boisku Cagliari.

Milan jest po 17 kolejkach liderem włoskiej Serie A. Ma w swoim dorobku 40 punktów i wyprzedza trzema oczkami Inter Mediolan.

W ten weekend oczy włoskich kibiców zwrócone będą główne na San Siro, gdzie w niedzielę dojdzie do ligowego hitu. Będzie nim pojedynek Interu z Juventusem.

Komentarze