Diawara z pozytywnym wynikiem na COVID-19

Amadou Diawara
Amadou Diawara fot. PressFocus

Amadou Diawara poinformował na łamach jednego z portali społecznościowych, że uzyskał wynik pozytywny na COVID-19. Zawodnik w każdym razie przekonywał, że czuje się dobrze.

Czytaj dalej…

Amadou Diawara to reprezentant Gwinei, który do teamu z Wiecznego Miasta trafił latem minionego roku za ponad 20 milionów euro. 23-latek ma kontrakt z Romą do końca czerwca 2024 roku.

– Witam wszystkich. Dzisiaj rano otrzymałem wyniki testu wymazu, który wykonałem po powrocie ze zgrupowania reprezentacji narodowej, niestety wynik testu na obecność COVID-19 był pozytywny – napisał Diawara na łamach Instagrama.

– Chcę uspokoić wszystkich, którzy mnie znają, na szczęście czuję się dobrze, ale oczywiście będę musiał uszanować okres kwarantanny. Mam nadzieję, że będę mógł szybko być do dyspozycji trenera – dodał piłkarz.

Sky Sport donosi, że Diawara nie miał kontaktu z żadnym ze swoich kolegów z drużyny, przechodząc test wymazowy w samochodzie. Tym samym zawodnik natychmiast został zawrócony do domu, co sprawiało, że szkoleniowiec Giallorossich nie musiał odwoływać czwartkowego treningu.

Defensywny pomocnik w trakcie kampanii 2020/2021 wystąpił w dwóch spotkaniach Romy. Przez jeden z meczów z udziałem piłkarza rzymianie zostali ukarani walkowerem, gdyż Diawara w starciu z Hellasem Werona nie był uprawniony do gry.

Komentarze