Cztery zachorowania na COVID-19 w klubie Polaka

Serie A
Serie A

Najnowsze doniesienia włoskich mediów podają, że Cagliari Calcio odłożyło w czasie rozpoczęcie przygotowań do nowego sezonu, które miały rozpocząć się jutro. Jest to następstwem czterech pozytywnych testów na obecność COVID-19.

Czytaj dalej…

Informacje na temat tego, co miało miejsce w klubie z Sardynii, pojawiły się na łamach gazety Unione Sarda. Wynika z nich, że zarażony nieszczęsnym patogenem został Kiril Despodov, który przebywał ostatnio na wakacjach w Bułgarii. Zawodnik został już poddany kwarantannie.

Koronawirus krzyżuje plany Rossoblu

Zgodnie z protokołem medycznym we wtorek w ośrodku treningowym Cagliari na Sardynii wszyscy piłkarze wraz z pracownikami klubu zostali przetestowani pod kątem koronawirusa. Był zamiar, aby po tych badaniach zawodnicy udali się na zgrupowanie w Aritzo, gdzie mieli pozostać do 23 sierpnia. Plany te jednak pokrzyżowały trzy przypadki zachorowań u kolejnych zawodników.

W obawie przed rozprzestrzenieniem się wirusa dalej klub podjął decyzję o przełożeniu zgrupowania przedsezonowego.

Kadra Cagliari Calcio na zgrupowanie przed startem sezonu: Simone Aresti, Giuseppe Ciocci, Niccolò Cabras, Alessio Cragno, Salvatore Boccia, Andrea Carboni, Luca Ceppitelli, Paolo Faragò, Ragnar Klavan, Charalampos Lykogiannīs, Ivan Michelotti, Simone Pinna, Fabio Pisacane, Sebastian Walukiewicz, Filip Bradarić, Fabrizio Caligara, Riccardo Ladinetti, Nahitan Nández, Radja Nainggolan, Cristian Oliva, Marko Rog, Luca Gagliano, Joao Pedro, Federico Marigosu, Leonardo Pavoletti, Gaston Pereiro, Giovanni Simeone.

Komentarze