Cagliari bez pozytywnych testów na COVID-19

Serie A
Serie A

Cagliari Calcio w oficjalnym komunikacie poinformowało, że po przeprowadzeniu badań na obecność koronawirusa żaden z zawodników nie miał wyniku pozytywnego. Tym samym ekipa z Sardynii może przeprowadzać treningi w grupach, który pozwolą przygotować się drużynie do ewentualnego restartu rozgrywek.

Czytaj dalej…

Wyspiarze za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej przedstawili komunikat, który ujawnia, że każdy z piłkarzy i pracowników klub miał negatywny wynik na obecność nieszczęsnego patogenu, który w ostatnim czasie sparaliżował życie wielu ludzi.

“Testy molekularne i serologiczne na obecność COVID-19  przeprowadzone wczoraj dały wynik ujemny wszystkim przebadanym osobom” – brzmi oświadczenie klubu z Sardynii.

“Testy zostały przeprowadzone w centrum sportowym Assemini przez personel medyczny ATS Sardegna. Badania medyczne zawodników będą kontynuowane zgodnie z zaplanowanymi na dziś wizytami kardiologicznymi w centrum Korian w Quartu Sant’Elena” – czytany dalej.

Serie A podjęła decyzję o wznowieniu treningu grupowego 18 maja, ale pod ścisłymi środkami i wymogiem odosobnienia przed podjęciem decyzji o ukończeniu mistrzostw.

Dodajmy, że Cagliari plasuje się aktualnie na 12. pozycji w ligowej klasyfikacji.

Komentarze