Koronacja odroczona, Juve przegrywa w Ferrarze!

Thiago Cionek
Thiago Cionek fot. Grzegorz Wajda

W pierwszym spotkaniu 32. kolejki włoskiej Serie A, Spal Ferrara, z Thiago Cionkiem w wyjściowym składzie, niespodziewanie pokonał Juventus 2:1 (0:1). Tym samym, kibice Starej Damy będą musieli wstrzymać się ze świętowaniem ósmego z rzędu scudetto. Goście objęli prowadzenie po golu Keana, ale po zmianie stron trafiali Bonifazi i Floccari.

Na pięć zmian po porażce z Cagliari zdecydował się trener Semplici – miejsca Felipe, Kurticia, Dickmanna, Antenucciego i Paloschiego zajęli Thiago Cionek, Murgia, Lazzari, Petagna i Floccari. Bardzo eksperymentalny skład wystawił za to trener Allegri po remisie z Ajaksem, miejsce w składzie utrzymali tylko Cancelo i Bentancur, natomiast na murawie mogliśmy oglądać takich piłkarzy jak Perin, Gozzi Iweru czy Kastanos.

Pierwsze pół godziny spotkania nie przyniosło większych emocji, ale pierwsze celne uderzenie zakończyło się od razu golem. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Cancelo, ale tor lotu piłki po nieudanej próbie Portugalczyka zmienił Kean, który po chwili mógł cieszyć się z gola w czwartym meczu z rzędu.

Po zmianie stron do gry wzięli się gospodarze – cztery minuty po przerwie, po centrze Schiattarelli z rzutu rożnego, strzałem głową do wyrównania doprowadził Bonifazi. W 58. minucie, do uderzenia głową doszedł za to Murgia, ale tym razem skuteczną interwencję odnotował Perin.

Po stracie bramki dwie okazje wykreowali sobie turyńczycy – w 67. minucie, Viviano poradził sobie z próbą Nicolussiego, a pięć minut później, dogodną okazję miał Dybala, ale także z uderzeniem Argentyńczyka poradził sobie bramkarz Spal.

Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, podopieczni trenera Simpliciego objęli prowadzenie – dynamicznie z piłką w pole karne wpadł Murgia, który trącił ją do Floccariego, a 37-letni zawodnik gospodarzy płaskim strzałem pokonał Perina.

Kiedy następne mecze?

Juventus nie wykorzystał tym samym szansy na przypieczętowanie mistrzostwa Włoch. Jeśli Napoli pokona jutro Chievo, to podopieczni Allegriego będą musieli zdobyć za tydzień jedno oczko w konfrontacji z Fiorentiną. Spal dopisało sobie bardzo cenne trzy punkty w walce o utrzymanie – za tydzień, ekipa Thiago Cionka podejmie Empoli.

Spal Ferrara – Juventus FC 2:1 (0:1)