Konsekwencje konfliktu Conte z sędzią Marescą

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Antonio Conte może zostać zawieszony na dwa mecze za starcie z sędzią Fabio Marescą, ale incydent może odbić się też na arbitrze.

Antonio Conte wraz z kierownikiem drużyny, Lele Orialim, zostali wyrzuceni w doliczonym czasie gry spotkania Udinese z Interem (0:0). Trener mediolańczyków ścierał się z trenerem Marescą zarówno na murawie, jak i w tunelu Dacia Areny. Pod koniec spotkania Antonio Conte narzekał na zbyt małą liczbę doliczonych minut.

To zawsze ty, Maresca. Zawsze ty. Nawet, gdy tylko obsługujesz VAR – cytowała wypowiedzi Włocha La Gazzetta dello Sport. Arbiter odpowiedział, że Conte musi nauczyć akceptować fakt, że nie zawsze wygrywa. Po spotkaniu trener gości wypowiedział się już nieco chłodniej dla Sky Sport.

Arbiter pokazał mi kartkę i postanowił mnie wyrzucić. Uważałem, że ze względu na okoliczności, cztery minuty doliczonego czasu to za mało. Wtedy sędzia zadecydował i musieliśmy to zaakceptować, nawet, gdy się z tym nie zgadzaliśmy – powiedział trener Interu.

Według włoskich mediów, wybuch Antonio Conte i Lele Orialiego kosztować ma obu panów po dwa spotkania zawieszenia. Jak się okazuje, arbiter także nie uniknie konsekwencji. La Gazzetta dello Sport uważa bowiem, że koordynator włoskich sędziów, Nicola Rizzoli, postanowił odsunąć Fabio Marescę od spotkań Interu na dłuższy czas.

Mimo, że Nerazzurri zaledwie zremisowali z Udinese, zbliżyli się do Milanu, który przegrał z Atalantą (0:3). Inter traci dwa punkty do rywala zza miedzy, z którym zmierzy się już we wtorkowym hicie Pucharu Włoch.

Komentarze

Comments 3 comments

Maresca byl w sobote FATALNY.
Brak czerwonej kartki wola o pomste do nieba, Gotti szybko sie zorientowal i zmienil goscia w 33min.
Maresca juz chyba skonczyl sezon a przynajmniej sezon z Interem. Szkoda jednak, ze zarowno Milan jak i Inter traca pkt na arbitrach.
A Conte? Ma racje ale zapomnial tez, ze mial 95min na strzelenie bramki:)