Konflikty w Juventusie

Dyrektor sportowy Juventusu, Giuseppe Marotta i trener turyńczyków Antonio Conte nie mogą dojść do porozumienia w temacie letnich wzmocnień – poinformowały włoskie media. Między dwoma pracownikami klubu doszło do scysji o sprowadzenie Brazylijczyka Lucio.

Czytaj dalej…

Szkoleniowiec “Starej Damy” ma swoje zdanie na temat zawodników, którzy powinni wzmocnić ekipę mistrzów Włoch. Conte z otwartymi ramionami powitałby w Turynie m.in. Bruno Alvesa, Robina Van Persiego, czy Edinsona Cavaniego.

Jednak Marotta chce wprowadzić w życie swoje pomysły. Włoski działacz wobec problemów z kupnem wyżej wymienionych zawodników, stara się sprowadzić innych piłkarzy. Na liście życzeń dyrektora sportowego znalazły się nazwiska Edina Dzeko i Lucio. Szczególnie osoba Brazylijczyka okazała się być kością niezgody.

Conte nie jest zwolennikiem sprowadzenia gracza z uwagi na jego wiek, zarobki i charakter, który może mieć destrukcyjny wpływ na drużynę. Kierownictwo klubu widzi w nim jednak doświadczonego obrońcę, który wie jak gra się w Lidze Mistrzów. Ponadto Brazylijczyk nie jest związany kontraktem z żadnym klubem, co pozwoliłoby turyńczykom zaoszczędzić pieniądze. 34-latek ma związać swą przyszłość z “Juve” w poniedziałek wieczorem.

Media na Półwyspie Apenińskim przekonują, że nie można jeszcze mówić o konflikcie, ale rozbieżność zdań obu pracowników “Starej Damy” może negatywnie wpłynąć na działania “Bianconerich” na rynku transferowym. Dziennikarze przypominają, że w zeszłym roku Marotta nie konsultując się z Conte sprowadził na Juventus Stadium Reto Zieglera. Szwajcar nie znalazł uznania w oczach trenera i dwa miesiące po podpisaniu umowy, został wypożyczony do tureckiego Fenerbahce.

Komentarze