Konflikt w Neapolu. Ancelotti odejdzie?

Piłkarze Napoli
Piłkarze Napoli fot. Grzegorz Wajda

Włoskie media informują, że wkrótce może dojść do zmiany na stanowisku trenera Napoli. Z pracy może bowiem zrezygnować, lub nawet zostać zwolniony Carlo Ancelotti, po tym jak drużyna zbuntowała się przeciwko wyjazdowi na zgrupowanie do ośrodka treningowego.

Czytaj dalej…

Do konfliktu miało dojść po wtorkowym meczu Ligi Mistrzów z Red Bull Salzburg, który zakończył się remisem 1:1. Drużyna miała udać się do swojego ośrodka treningowego, w którym miała pozostać aż do ligowego spotkania z Genoą. Takiemu rozwiązaniu sprzeciwili się jednak zawodnicy, którzy zdecydowali się na powrót do domu po zakończeniu meczu.

Carlo Ancelotti po zakończeniu meczu odmówił rozmowy z mediami, nie wziął również udziału w obowiązkowej konferencji prasowej. Włoskie media sugerują, że Ancelotti poparł drużynę w tej decyzji.

To miało wywołać poważny konflikt między trenerem a prezydentem Aurelio De Laurentiisem, w wyniku którego wkrótce mogą zostać podjęte radykalne decyzje. La Gazzetta dello Sport informuje, że Ancelotti jest gotowy do rezygnacji ze swojego stanowiska. Zwolnienie szkoleniowca rozważa również De Laurentiis.

Komentarze