Kolejny ważny mecz przegrany przez Ronaldo

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Po raz pierwszy w swojej karierze Cristiano Ronaldo przegrał dwa kolejne finały na poziomie klubowym. Portugalczyk w trakcie kampanii 2019/2020 schodził z placu gry na tarczy po porażce z SS Lazio w boju o Superpuchar Włoch oraz wczoraj w finale Pucharu Włoch przeciwko SSC Napoli.

Czytaj dalej…

Przypomnijmy, że turyński teamu z rzymianami przegrał w Rijadzie 1:3. Bramkę dla Bianconerich zdobył w tym starciu Paulo Dybala. Z kolei gole dla Lazio strzelali wówczas Luis Albert, Senad Lulic oraz Danilo Cataldi.

Tymczasem w środowy wieczór Ronaldo po raz kolejny był zmuszony opuszczać plac gry na tarczy. Tym razem Juventus uległ w finale Coppa Italia po serii rzutów karnych drużynie Gennaro Gattuso, przegrywając w nich 2:4.

Ronaldo nawet nie miał okazji do oddania strzału w konkursie “jedenastek”, będąc wytypowanym jako piąty strzelec w szeregach Juve. W związku z tym, że rzut karny Argentyńczyka Dybali został obroniony przez Alexa Mereta, a Danilo fatalnie spudłował, to Portugalczyk nie musiał podchodzić do piłki ustawionej na jedenastym metrze.

Warto też podkreślić, że Gianluigi Buffon przynajmniej na razie nie dorówna Robertowi Manciniemu pod względem triumfów w Pucharze Włoch. Aktualny selekcjoner Squadra Azzurra ma ich sześć na swoim koncie, a doświadczony bramkarz wygrywał to trofeum pięć razy.

W kontekście Ronaldo dodajmy, że w 77 spotkaniach dla Juve strzelił 53 gole. Pod względem trofeów zawodnik w trakcie swojego pobytu w stolicy Piemontu może pochwalić się mistrzostwem Serie A oraz Superpucharem Włoch.

Komentarze