Kolejny reprezentant Włoch z koronawirusem

Matteo Pessina
Matteo Pessina PressFocus

Matteo Pessina z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa. Pomocnik jest już ósmym uczestnikiem ostatniego zgrupowania reprezentacji Włoch ze stwierdzonym zakażeniem.

Matteo Pessina z koronawirusem

Atalanta Bergamo informuje, że po wykonaniu ostatniej serii badań molekularnych przeprowadzonych we wtorek, Matteo Pessina uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Gracz przechodzi chorobę bezobjawowo i został umieszczony w izolacji. Klub aktywował wszystkie procedury przewidziane przez protokół. Poinformował też władze o związanych z nim procesach” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie klubu występującego w Serie A.

Oznacza to, że 23-latek jest kolejną zakażoną osobą biorącą udział w marcowym zgrupowaniu reprezentacji Włoch.

Włoski Związek Piłki Nożnej (Federazione Italiana Giuoco Calcio) poinformował w zeszłym tygodniu, że u czterech członków sztabu szkoleniowego zdiagnozowano koronawirusa. Miało to miejsce po zwycięstwie Squadra Azzurra nad Litwą (2:0).

Od tamtego momentu siedmiu włoskich zawodników uzyskało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Mowa tu o Leonardo Bonuccim, Federico Bernardeschim (obaj Juventus), Alessio Cragno (Cagliari Calcio), Alessandro Florenzim, Marco Verrattim (obaj Paris Saint-Germain), Vincenzo Grifo (Freiburg) oraz Salvatore Sirigu (Torino).

Dziś okazało się, że Pessina dołączył do tego grona. Oznacza to, że 23-letni pomocnik nie weźmie udziału w najbliższym meczu swojej drużyny. Już w niedzielę Atalantę czeka wyjazdowe starcie z Fiorentiną. Mecz rozpocznie się o godzinie 20.45.

Fiorentina
Atalanta
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 11. kwietnia 2021 20:40.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze