Lazio ukarze fanów za nazistowskie gesty w derbach Rzymu

Kibice Lazio Rzym
Kibice Lazio Rzym Pressfocus

W trakcie derbów Rzymu doszło do skandalicznych scen. Grupa kibiców Lazio wykonywała nazistowskie gesty salutowania. Klub zapowiedział, że zostali oni już srogo ukarani. 

  • W trakcie niedzielnych derbów Rzymu doszło do nieprzyjemnego incydentu
  • Kamery zarejestrowały kibiców Lazio wykonujących nazistowskie gesty
  • Klub postanowił ich surowo ukarać

Kolejne skandaliczne zachowanie kibiców Lazio

Derby Rzymu niemal zawsze generują wiele skrajnych emocji. Nienawiść między kibicami Lazio i Romy jest wyjątkowo silna, a piłkarze obu drużyn nierzadko przekraczają pewne granice. W przypadku niedzielnego starcia również nie zabrakło negatywnych emocji. Tym razem poza zawodnikami nie popisali się także kibice.

W trakcie spotkania znani z nacjonalistycznych poglądów grupa fani Lazio Rzym wielokrotnie wykonywali nazistowskie gesty salutowania, co uchwyciły kamery. Klub nie przeszedł obok tego obojętnie.

Orły wydały oświadczenie, w którym potępiają zachowanie kibiców w trakcie niedzielnego spotkania. Jak zaznaczył klub, kilku fanów zostało ukaranych dożywotnimi zakazami stadionowymi. Kamery uchwyciły jednego z nich ubranego w koszulkę klubową z napisem “Hitlerson”. Wcześniej w trakcie sezonu kibice Orłów obrażali na tle rasistowskim Samuela Umtitiego w meczu z Lecce. Niedzielny mecz był kolejnym nieprzyjemnym incydentem z ich udziałem.

Komentarze