Kolejny doświadczony ligowiec wzmocnił beniaminka

Alessio Cragno
Alessio Cragno Pressfocus

Monza kompletuje kadrę na sezon 2022/2023. Przed beniaminkiem jeszcze sporo ruchów. Dotychczasowe transfery dają jednak nadzieję na utrzymanie.

  • Alessio Cragno dotychczas przyjeżdżał na zgrupowanie reprezentacji Włoch jako gracz Cagliari
  • 27-latek kolejne powołania otrzyma już jako piłkarz Monzy
  • Bramkarz został wypożyczony do beniaminka Serie A

Beniaminek wykorzystał kłopot spadkowicza

Drużyny, które awansowały z Serie B mają często problem z dostosowaniem się do poziomu Serie A. Sprawia to, że beniaminkowie wracają do niższej klasy rozgrywkowej po ledwie rocznym pobycie. Taki los spotkał w minionym sezonie Venezię. Na ostatniej prostej uratowała się zaś Salernitana.

Szybkiego spadku pragnie uniknąć Monza, czyli zespół, któremu uważnie przyglądać się będzie wielu sympatyków włoskiego futbolu. Opiekę nad tym klubem sprawuje Silvio Berlusconi, niegdyś autor sukcesów Milanu. Teraz ma on zamiar przede wszystkim utrzymać Monzę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Beniaminek dotychczas wydal na transfery około 12 milionów euro. Monza wykupywała jednak dotychczas wypożyczonych graczy. Pierwsze wzmocnienie było bezgotówkowe. Do klubu trafił Andrea Ranocchia, któremu wygasł kontrakt z Interem. 34-latek rozegrał dla mediolańczyków 223 mecze, więc jego doświadczenie może okazać się nieocenione.

Monza postarała się, aby druga nowa twarz również była ograna na poziomie Serie A. Do zespołu dołączył oficjalnie Alessio Cragno, czyli wyceniany na dziesięć milionów euro bramkarz Cagliari. Ekipa z Sardynii spadła z ligi, a 27-latek jest zbyt dobry, aby występować w Serie B. Dołączył on zatem do beniaminka na zasadzie płatnego wypożyczenia (400 tysięcy euro) z opcją wykupu po sezonie, w przypadku utrzymania we włoskiej elicie. Cragno na najwyższym szczeblu rozegrał 166 meczów.

Czytaj także: Skriniar sfinalizował rozmowy z nowym pracodawcą

Komentarze