Ciro Immobile
Ciro Immobile fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Kolejne zwycięstwo Lazio

W ramach 25. kolejki Serie A w pierwszym niedzielnym spotkaniu Genoa rywalizowała z Lazio. Biancocelesti imponują formą w tegorocznych rozgrywkach i na wyjeździe odnieśli kolejne zwycięstwo 3:2. Dzięki wygranej Rzymianie tracą do Juventusu zaledwie punkt.

Wystarczyły 2. minuty, by goście wyszli na prowadzenie. Bramkę zdobył Marusic, który niczym taran poradził sobie z dwoma obrońcami gospodarzy i mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał żadnych szans bramkarzowi.

Po szybko straconej bramce podopieczni Davide Nicoli wzięli się w garść i stworzyli kilka dogodnych sytuacji, aby doprowadzić do remisu. Częściej utrzymywali się przy piłce, a każdy strzał był oddawany w światło bramki.

Na początku drugiej odsłony znów lepsi okazali się goście. W 51. minucie prowadzenie podwyższył niezawodny Immobile. Włoch wykorszystał błąd obrońcy przy wybiciu piłki i bez zastanowienia posłał futbolówkę w prawy róg bramki.

Tym razem Genoa szybko odpowiedziała. Po kilku minutach pięknym uderzeniem w okienko popisał się Cassata, który wykorzystał przytomne zagranie Ankersena.

Niestety w pogoni za remisem gospodarze zapomnieli o szczelnej defensywie. Luki w obronie dały się we znaki, a przez faul przed własnym polem karnym Genoa straciła kolejną bramkę. Rzut wolny na gola zamienił Cataldi. Było to bezbłędne uderzenie w górny róg bramki, które zaskoczyło Perina.

W końcówce spotkania nie zabrakło kontrowersji. Po konsultacji VAR sędzia podyktował rzut karny dla Genoi za zagranie piłki ręką przez Manuela Lazzariego. Jedenastkę na gola w 90. minucie zamienia Criscito, który umieścił piłkę w prawej stronie bramki.

Genoa – Lazio 2:3 (0:1)

0:1 Adam Marusic 2′
0:2 Ciro Immobile 51′
1:2  Francesco Cassata 57′
1:3 Danilo Cataldi 71′
2:3 Domenico Criscito 90′