Kolejna bramka Arkadiusza Milika! Juventus dzieli się punktami

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. PressFocus

Arkadiusz Milik pod koniec letniego okienka przeniósł się do Juventusu, a w sobotę kibice mogli świętować już jego drugą bramkę w nowych barwach. Reprezentant Polski otworzył wynik ligowego starcia z Fiorentiną. Finalnie obie ekipy podzieliły się ze sobą punktami.

• Arkadiusz Milik pod koniec okienka transferowego zamienił Marsylię na Juventus
  • Kilka dni temu Polak otworzył dorobek strzelecki w nowych barwach, a w sobotę zanotował już drugie trafienie
  • Ostatecznie Juventus zremisował z Fiorentiną 1-1

Świetne wejście Milika do Juventusu

Tego lata dokonał się dosyć zaskakujący ruch, bowiem tuż przed końcem okienka Marsylię na Juventus zamienił Arkadiusz Milik. Transakcja przebiegła na zasadach rocznego wypożyczenia z możliwością definitywnego wykupu. Kilka dni temu Polak zadebiutował w nowych barwach przeciwko Spezii i już udało mu się otworzyć swój dorobek strzelecki.

Trener Massimiliano Allegri zdecydował się posłać reprezentanta Polski do boju już od pierwszej minuty sobotniej rywalizacji z Fiorentiną. Ma to związek ze zbliżającym się meczem w Lidze Mistrzów, przed którym na ławce rezerwowych odpoczywa Dusan Vlahović.

Milik bardzo szybko odpłacił się szkoleniowcowi za zaufanie, bowiem już w dziewiątej minucie otworzył wynik spotkania. Po zgraniu Filipa Kosticia umieścił piłkę w siatce uderzeniem klatką piersiową, dzięki czemu wyprowadził Juventus na skromne prowadzenie.

Radość “Starej Damy” trwała bardzo krótko, bowiem do wyrównania w 29. minucie doprowadził Christian Kouame. Jeszcze przed przerwą Fiorentina mogła cieszyć się z drugiego trafienia, lecz Luka Jović nie wykorzystał rzutu karnego.

Milik spędził na placu gry pełne dziewięćdziesiąt minut, ale nie był w stanie zdobyć kolejnej bramki. W drugiej połowie nie oglądaliśmy już żadnych trafień, zatem sobotni mecz zakończył się wynikiem 1-1. Juventus awansował na czwarte miejsce w tabeli Serie A, natomiast Fiorentina zameldowała się na dziesiątej lokacie.